| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate intampla daca imi dau gaura in buza cu un ac de cusut dezinfectat foarte bine? p.s. am fost la farmacii dar nu au vrut sa-mi vanda branula eu fiind minor.Nu mai comentati aiurea cu chestii in genu:"Mai bine vezi-ti de treaba" sau alte chestii. Ma pot infecta daca acul este dezinfectat si sunt curat pe maini si la buza?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu ar fi nicio problema sa iti dai cu acul de cusut, daca il dezinfectezi in prealabil, dar s-ar putea ca gaura sa fie prea mica pentru grosimea viitorului cercel. Cea mai buna idee ar fi sa-ti dai cu un ac de seringa sau branula, poti incerca la mai multe farmacii, cel putin o seringa ar trebui sa-ti vanda (mie mi-au dat, iar la vremea respectiva eram minor) sau daca nu, poti ruga pe cineva sa cumpere pentru tine. Daca nu, poti sa incerci si cu acul de cusut, eventual unul putin mai gros si cat mai bine ascutit, dar e posibil sa fie nevoie sa te chinuiesti ceva pana sa reusesti sa iti pui cercelul dupa aceea.

1 răspuns:
| SarosBogdan a răspuns:

Poti sa te speli pe maini si acul de o mie de ori, tot se va infecta. Incearca cu un cercel de aur sau argint, ca de la alea nu faci nimic.
Iar dupa 2 saptamani poti sa ati pui ce vrei in gaura.
Acum depinde care buza... laughing succes oricum