| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu poarta manusi doctorul in timpul unei recoltari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic!
Poate sa se infecteze cu sangele tau daca ai HIV sau alte boli contagioase ori microbi, dar in general nu seintampla nimic, mai ales daca se sapla imediat cu apa si sapun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In practica nu prea multe ca ar fi sanse mici sa se transmita o boala.

teoretic puteti lua o boala unul de la altul daca exista vreo rana deschisa pe mana doctorului sau microbi si intra in contact cu sangele tau

| sierra1 a răspuns:

Dacă ceea ce recoltează medicul e un rinichi, e grav de tot

| dullcat a răspuns:

Nu este deloc igienic si ar trebui sa semnalizezi acest lucru conducerii.Din spitale poti lua o groaza de boli nosocomiale, iar daca nici medicii nu folosesc ehcipamentul adecvat, e clar.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu prea este ok ce se intampla, de preferat trebuie sa poarte mănuși.

| Fonk a răspuns:

Lasă tot felul de bacteri