| Pisoiii a întrebat:

Ce semnificatie are numele sorin? dar isabela si oana

Răspuns Câştigător
| AndraAlee a răspuns:

Sorin / Sorina - Este derivat de la cuvantul soare si reflecta stralucirea si buna dispozitia pe care persoana care poarta acest nume le imprastie printre cei din jur.

Numele Isabela este de origine latina si spaniola. Semnificatia lui este de "Dumnezeu este juramantul meu

Oana-nume evreiesc, insemnand Binecuvantarea Domnului.

Funda?

2 răspunsuri:
| BlackAngel_6012 a răspuns:

1.Sorin=Este derivat de la cuvantul soare si reflecta stralucirea si buna dispozitia pe care persoana care poarta acest nume le imprastie printre cei din jur. 2. Oana=Provine de la Yochana, nume evreiesc, insemnand binecuvantarea Domnului. Isabela=fiica lui Baal... fundita? plzzpuppy dog eyes