| cristyan003 a întrebat:

Ce simtiti cand fumati? atat pentru cei care abia s-au apucat de fumat cat si pentru cei care fumeaza de o perioada lunga de timp(s-a schimbat ceva)?

Răspuns Câştigător
| BlueBroom a răspuns:

Eu am fumat dar nu-ti sugerezi sa o faci.Cand am fumat m-am simtit chiar bine. Aveau un gust interesant.Erau un fel de aroma ce te facea sa vrei si mai mult.Primele tigari pe care le-am fumat au fost puternice si ma inecam putin avand in vedere ca eram la inceput. Oricum nu fuma pentru ca dupa aia iti va fi greu sa te lasi.Plus ca daca fumezi dupa aia mirosi intens a tigare. Tin minte ca fumam cate una sau doua si a trebuit sa ma dau cu carca de parfum atat pe corp(haine, maini)cat si pe par ca sa alung mirosul de tigare.Trebuia sa consum cate trei bomboane chiar mai mult de dropsuri(dropsurile alunga cel mai bine mirosul de tigare din gura ca-s mentolate). By the way...nu te apuca sa fumezi.

6 răspunsuri:
| C1p1 a răspuns:

Acu 1 saptamana am luat si eu prima tigare, si,... n-a fost cine stie ce, am incercat sa trag si in piept, am tusit odata cred, chiar nu simt niciun gust clar nu se merita

| νєησм a răspuns:

Nu o crede pe Alina21n s-a intamplat astfel pentru ca acel baiat avea doar 6 ani dar eu am 13 si fumez de 3 luni si n-am nimic.

| Alina21n a răspuns:

Nu o fa.
CREDE-MA
AM un prieten de numai 6 ani
care era dependent de tigari. S-a dus la medic si i-a spus ca inima e foarte solicitata si ca ar trebuie sa nu mai fumeze. Nu a mai fumat asa de mult, dar tot a fumat. si dupa cam 2 luni a facut infarct. L-au salvat, dar de atunci nu mai fumeaza deloc.
Asa ca nu are rost sa fumeze. Daca o faci, fa-o foarte ocazional.
AAAA, funda?

| PrinţeSisi a răspuns:

Eu nu fumez dar cunosc foarte multe persoane care fumeaza de la varsta de 10 ani iar ei acum au 14-16 ani si nu prea arata bine sau fermecator din potriva si de asemenea nu se simt deloc bine dar ei nu vor nu, pot sa se lase...

| dya_8470 a răspuns:

Si eu am fumat un pachet si sincer chiar nu mi-a placut...

| Dimon_9690 a răspuns:

Alti se gindesc ca daca fumeaza ap is fuduli ...asta nu-i asa!