| Ioana41 a întrebat:

Ce statusuri mai stiti?, m.am plictisit de cele vechi. ceva mai nou. happy

Răspuns Câştigător
| Aηdεεε a răspuns:

Nu mai sunt fetita p care o stiai de mult.Poate nu ai observat. De la un timp am mai crescut. . acum tsipi ca ma`i pierdut si ii invidiezi p cei care m’au avut !

Nu am incercat sa pacalesc nicidata pe nimeni. I-am lasat pe ceilalti sa creada despre mine ce vor. S-au pacalit singuri. Nici macar nu s-au deranjat sa afle cine sunt .

Multi ma stiu. Putini ma cunosc cu adevarat

Nu`s fitoasa. Prea putin imi pasa. Uita`te la tine, Si apoi vorbeste de mine

Sunt plina de defecte. in fata ZDRENTELOR ce se cred perfecte!

[♥]Multe barfe.arfe.asta'i viata.cand te gandesti la ele te apuca greata.dar vrei sa iti dau eu un subiect de barfa.Viata'i cea mai scumpa TARFA![♥]

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc!

Am sa incerc sa nu urasc pe cei care m-au facut vreodata sa sufar cu toate ca ei au mai adaugat cate o rana in sufletul meu voi incerca sa-mi acopar ranile cu amintirile frumoase.

Cee unii auuuu.si NUUUU apreciazaaaa.Altyy isiii doresccccc.Si doarr VISEAZAAAA!

Snt eoH ,tuh sh restul` lumii tsine minte nu conteaza ce abereaza unii

Fii mai preocupat de propriul caracter decat de propria reputatie. Caracterul reprezinta ceea ce esti cu adevarat, in timp ce reputatia reprezinta ceea ce cred altii despre tine!

n viata fetele trebuie sa suporte totte figurile baietilor asa ca.nu doar fetele sun fitoase baietii ne intrec/.

Viata este ca o ora de matematica in care imultesti si imparti, scazi si aduni,iar la un momendat iti dai seama ca ai gresit si ca ai vrea sa o iei de la inceput.dar s-a sunat.

Stiu sa iubesc. Stiu sa ranesc. Nu te juca. Stii bine ca pot trisa:X

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

Rea?cu cine merita.Copilaroasa?da pentru ca asa imi place.matura?cand vreau eu.bunul meu simt?depinde de al tau"

.Cine Te Iubeste [Te Cauta].Cine Te Vrea [Iti Spune].Cui Ii Este Dor De Tine [Te Suna].Cine Nu [Nu]!E clar!

Paharele sus[]sampania sa curga[]RESPECT pentru fetele cre au facut fraierii sa planga![]

[♥]Titanic,Titanic
Vapor blestemat
La prima iubire
Te-ai si scufundat [♥]

Dumnezu a creat trandafirii iar dracul i-a pus spinii

femeia nu este nici mai buna nici mai rea decat barbatul. ea este mai scumpa

Fericirea e doar un vis
Durerea e intodeauna reala

Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers . unde nu exista reguli si toti merg pe interes

sa iubesty nu e pacat caci dumnezeu a lasat florile sa infloresca si tineri sa se yubeaska

nu trebuie sa vii da nici sa pleci nu trebuie sa te stresezi dar nici sa fii nepasator ,,trebuie sa fii tu insuti mereu

dragostea adevarata nu se vinde la bucata!

Si stiu ca ma-nvart intr-o lume de nebuni, Fara cotiere, casca si fara instructiuni.

♥ fA ca zAmbeTul Tau sa schimbe luMea Nu cA Lumea Sa schimbe zAmbeTul Tau ♥

♥ O priVeshhtY p ea Si ma VezZi pe mine Nu vrei sa Recunosti Itzi esTe dor stii binee!

♥Las LumEa sa sPuna Ce vrea Eu sunT fata deShtEapta Si Imi vaD de TreAbA mea SinceR nu pRea iMi paSa dE nimeNeA♥"

Sunt gEnuL de PersOana Care niCiodata nU a PiErduT nimic.Si dAk am pierDut.Am piErdut Ce nU mi'A trebuiT

IubesHte-O pana moRi .fAta cA ea nU gasestide 2 oRi.♥"

♥Si cHiar nu mA inteReseaZa ce cRezi dEspre mNe.inainTe sa zici ceva.uiTa-te La tnE :*

•Nu mai vorBi p la spAte cu muLta perVersiTate Ca Te vedE DumneZeu ce n'Ai tu noi o sA aveM merEu♥

o StraNgi La piePtuL tau cA acuM ceva tiMp si Nu ai rEnuNtzA la ea pT nimic iN schimb♥○•

"DragA nu mA priVi cu ura.Spui Ca te iUbeShte.dAr eu sUnt mAi bunA.Si ink Cv paPushA e maRe diFerenTza inTre minE si TinE eu nu Am sanGe de TaRfa in miNe

♥Am un sufLet d copiL ce rEfuZa sa CreaSka .si mi'E egaL cu -0- Tot Ce zice LumEa asTa pRoaSta."

uNii ma acuZa si mA judeKa fara sa mA cunOaska.AsTa inseAmna ca mA invidiaZa .sHi dAk ma inviDiaza inSeamnA ca Eu am cE ei nu vOr avEa niKioData.oRiKt ar inCerKa.

♥ SuNt InGer in prEzentZza si Demon in EsenTzza ♥

ZamBeshTe mereu .chiar daca Tzi'E greu.zAmBeshte.Fii tare.ViatzsA DiveLor.mOartEa taRfeLor.

► AproPo '.sHty kuM e VorBa fratee.iuBesHte'Oo din sufLet daR doVedeShTe'i Si PriN faPtE.

//SpunE fa despre miNe ce'Oi vRea ca myE imi place AtenTzia tha.OryKum nu Fakki 2 Banyy in Fata meaa \\ ║

.░ M'am SatuRat De tOate ♥ De VorBe faLse.MiNcinoAsSe.Si poAte ca Din BunaTate.Le cred pe ToaTe! .▒

Tu nu sHtyy` n`Am mai simTzitt niCicandd aShaa Tot ce mi-as doRii e Sa fiuu` mereu in iniMa ta !"

•♥ ExTraoRdinaRaaa ? Si Dc nu ? M`am SatuRat sa ma CriTiCatZi intrunaa.akM e tiMpuL sa Va TzineTzi drEaq Guraa` :* ♥•

.•♥ UmbLa voRbe DespRe mine ca La teLefonuL fara Fir.dar nu`i nimic .Face paRte din paRfumuL meu.Sa faC ataTea viCtime in DrumuL meu. ♥•"

♥AcuM imi ZboaRa prin MinTe muLte CuvinTe! DeCat sa zic ceVa greShty mai byNeee numay zick nimiiik !

♥ Am inVatat Ca tOtuL se intampLa cu un Rost.Am inVatat Sa nu RegRet ceea ce'A foSt.Am inVatat Ca oRice s'Ar intampLa tOt pe TinE te iuBesk.Ce m'aSh faCe fara tinee ? Nu vReau sa mA ganDesk.

♥Nu Da eXpLicaTzii niCioData peNtru Ca pRieteNii tai Nu au NeVoie De eLe.iaR dusmanii oRicum nu Te'aR creDe ♥ !

♥.Voi fi LanGa tinE canD probLemeLe sunT muLte.Voi fi meReu ceA caRe va sHty sa te aScuLte.Voi Shty prin Ce'ai treCut si Ca itZi eSte Greu.FiinDca DeMuLt La feL am patit eu.♥

"♥E o prOstie,nu? Sa iubeSti pe cineVa care te-a ranit. Dar e o prOstie si mai maRe sa creZi ca cineVa care te-a ranit te iubeSte! ♥"

♥Nu DisPerA canD soaRta te apaSa si niCi nu pLange PentRu`aL tau deStin.CaCi dupa Chin Viata e mAi frumOasa Cum duPa pLoaie CeruL e SeniN.♥

♥.˘InVatZza din GreSheLi.Si Nu uiTa sa sPeri .Si CanD prObLemeLe SunT muLte ZamBeShTe ChiAr daCa nimeNi nu o sa te'AscuLte.♥ ▓

♥ Tu mi'ai ReDat speRanta.m'ai facuT sa cred in TinE.Tu esHty sinGuruL cAre poatE sa intZeLeaga cE'i Cu miNe !

Am AuZiT ca fRaieRiI Ma VoRbEsC pE La sPaTe.Ma DoArE`N PiZdA dE bArFa Ta.OriCuM nU`ti sUfAr Fata.Tu ItI Batzi GuRa,IaR eU iMi TrAiEsC viata \ :*!

♥ • Cu TimpuL inTzeLegi Ca doaR ceL ce e CapAbiL sa te iuBeasCa cu DefeCteLe taLe.faRa a inCerCa sa tE schimBe,iTzi poaTe aduCe feriCireA pe cArE tzi'oO doReshTy. • ♥"

♥ Tzi'Am aRataT preA muLt cAt am TzinUt La tine.Si nu tzi'A paSsat ai uiTat d myNee.aKm am uiTat si eu.suNt FeriCitaa :X .Viata e FruMoaSsa .O trAieSk de'akM asHa .numAy imi paSsa ;x ◘◘◘

. VoRbiTzi ce VretZi deSpRe minee.VreTzi nu VretZi meReu imi Va fi BiNee!DraGii mei .StaTzi Linistiti. nu Ma raNitzZi .Doar imi DemOnstraTzi cat dE putin GanDitZzi. !"

"♥ PakAt ca iGnoRam pe cey ke ne aDoRa si AdoRam pe cey kE ne iGnOra.pAkat ca ii iuBim pE ceY ce ne RaneSk si ii RaniM pe Cey ce nE iuBeSk.

╝ Nu pRiVi in sPate Lasa iN urMa tOt ke'A fosT Tu incErkay Sa Te riDici eL tE trAgEa in josS Dar nu CeDa.cand shtY ca inkA mai pOtzi.Ca tiNe SunT putinE.Ca eL sunT tOtZi :* ╣

X cNee mAy bineSs ca eA ma inTzeLege meReu.cNee imi e aLaturY La bineSs si gReu .DoaR ea e SinGura kE shTye ke'Mi doresc .Si TokMai dEaia my mamy'Ss .Th' iuBesK ;x :X

aM stiLuL meu ProPriu in Viata.Fak un PaS si Stau in FatSzA ♥

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea,clipa cand eu te am pierdut,ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare ,sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate."

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez .

Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj

Asta-s eu si n-ai ce face.mami alta nu mai face

Merg incet inspir talent c-am venit din occident ca sa strig in gura mare"copia" nare valoare!

Nu te gandi sa ma tragi in jos doar pentru ca sunt mult mai sus decat tine.

"♥" Plina de Idei pentru o iesire din Banal,acea Copila cu Acel Ceva Special.Buna sau Rea,Dulce sau Amara,raman ORIGINALA"♥"

.Si iti place.Orike tzi`as fake.Zambetul meu.Tot mai mult te atrage.Detzin kontrolul.Mai schimb dekorul.Si tot ke fac.E din corazon .

De ce exista lacrimi? De ce exista dor? De ce sunt intrebari fara raspunsurile lor? De ce exista vise? De ce existam noi? De ce numai tristetea se-asterne intre noi?"

Cand iubesti nu trebuie sa te uiti la frumusete.ci s vezi daca are suflet

Cand iti va fi bine, voi veni langa tine doar daca ma vei chema. Cand iti va fi rau voi fi langa tine indiferent de dorinta ta.

atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat gasesti mereu motive sa va certati

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine

"Cate s`au spus . Cate s`au dus . Nu` ma mai doare . Orice zi`n plus . Sunt mai sus ! . Restu`. Doar vb`e goale !

Prefer sa ma descurc cu ce am.Prefer sa nu tac.Prefer sa nu las.Prefer sa sper in continuare.Prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare

"Sunt scanteia care declanseaza focul.Butonul care controleaza jocul.Sunt cireasa care decoreaza tortul.Mecanismul care pune in miscare totul

Dak uh nu ai timp,are altul.daca uh nu ma vrei,ma vrea altul.daca uh ma pierzi.ma kastiga altul

nu te supara daKa la'i vazuth vreo datHa cu unaa . la dracu fata .tu esti cea mai importanTA !

Iubirea este un lucru dar niciodata sa nu te gandesti doar la tine ci si la persoanele din jur

Pentru fiecare 60 de secunde în care sti supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi. aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!"

A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut.ღღ Acum ea a uitat demult !"

pas cu pas ma tin mereu dupa tine.ceas de ceas te vreau numai pentru mine.:X

o sa scriu pe cer, o sa scriu numele meu,sa ti-l amintesc mereu,sa-l vezi de oriunde si atunci iti vei aminti ca de mult eu te-am putut iubi.

spui ca sunt pustoaika si nu`mi place asta,dar asa cum sunt ti-am furat inima,cat vrei tu sa pari de gigolo,cand ma vezi iti piere cheful de misto

O sa vina timpul sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe. TiE O Sa iti para Rau.

♡Ma iubesti?☆Ai ce! ♡Ma respecti?☆Foarte bine! ♡Ma invidiezi?☆Ai de ce! ♡Ma barfesti?☆N'ai decat! ♡ Nemultumita?Intotdeauna

ღ Voi Ma Barfiti nOn`StOp Dar Raman Tot PrimA`N TOP Nu Va Iau iN Seama Si Imi Fac MaRe Reclama! ღ

Simpla[ ] in cel mai complex mod []. Timida[] cu un tupeu fantastic[b-)]. zapacita [ dar totusi BUNA [o:-)]

o singura luna intr-o mie de stele/o singura noapte luminata de ele/o mie de ganduri intr-o singura minte/si o mie de sensuri in doua cuvinte:te iubesc

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

"poti PLANGE[].fara a IUBI[:X].dar nu poti IUBI[].fara a PLANGE[]

A iubi inseamna a suferi,iar cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie

Apreciaza-te singur si apreciaza lucrurile bune din viata ta. Recunoaste cand simti bucurie si pace si ai sa vezi ca toate gandurile negative vor disparea!

Fiecare Poveste Are Un Sfarsit!Dar.In Viata Fiecare Sfarsit Are Un Nou Inceput!

Nu Snt O Papushik Mik Pe Baza De Arc.Dak Vreti Sa Faceti Ceva Pt Mne Faceti INFARCT

Ma vrei inapoi? Ma pis pedorinta ta! Ma iubesti! N-am nevoie de iubirea ta! Du-te inapoi la Tarfa ta! Yo.Pur si simplu.Ma PIS pe fata ta

Tu n-o s-o atingi, are gusturi prea fine.Si cauta prostul care le intretine,Si lumea e WOW cand isi face intrarea.Si-aduce un oricui pe loc buna-starea

Barfeshte'ma,Urashte'ma.Fa ce vrei cu viata ta.Eu tot la fel raman.si la fel si tu.cu nimic mai castigata."

Poate ar fi mai bine sa vorbim deschis,poate ca nu ar trebui sa ne ferim exact cum faci tu, ai uitat hai sa vedem daca m`am schimbat,hai sa vedem cine pe cine a tradat? "

M-am saturat de cei ca tine,fara caracter,cum se dau toti smecheri intr-un cartier.Nu te ascult,te ignor,te fac sa pierzi,nu pot sa te critic,dar nu pot sa ma abtin.

Te atrag dar te si enerveaza felu` meu copilaros de a fi.Spui ca nu te interseaza,dar stii prea bine ca nu`i asa si ca. M3r3u v3i AvEa O sLaBiCiUnE pT MiNe

V-a veni odata o vreme in care o sa-ti fie dor de buzele mele
Vei privi in urma tot ce s-a-ntamplat ,dar stii bine cine pe cine tradat

Ai grija cu prietenii ca de dusmani te poti feri

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima . ce zici,doare ?

Si daca el nu o sa-ti mai zica "Noapte buna!" . si daca nici pe strada nu o sa-ti mai zica "Buna!" . ai prietene care te suna sa-ti zica: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna" ;x"

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu .Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe jarO ard in mod bizar ca bomba in buzunar Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece ... asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

niciodata nu e prea tarziu ! t0ate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu ! cand toti prefacutii se prefac ca stiu . ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa,doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum.poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu inghit in sec .Inghit in demisec .Urmatoarea lege o astept direct . Ma exprim sa intelegi mesajul . Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios.Spui ca am tinte prea mari.Ce gresesc?Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza,Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

Eu traiesc.Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai !

"`. Chiar de-ar fi greu . Tot as zambi! De-as fi plina de probleme . Tot as glumi! Pentru Ca stii . viata E grea si lumea e rea! . Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau,uita noptile cu mine,uita si sarutul meu!

• Pr0fita d` fiekre clipa.ca`n fiekre paradis exista cate`o ispita

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor !

♥Inchisa`ntre patru pereti . Aud` km` singur tu te certsi `!Regrete, lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine , asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[;X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste,Asculta dar nu crede,Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu mα supσrtα ●.Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●.Oricє s' αr intαmplα ●.Vσi zαmbi intσtdєαunα ●.Si nu mα vσi schimbα ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine!Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restul la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tne, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta !

Stii ca nu stau dupa noroc . Si daca vreau sa iasa fum . Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta .Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea.Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca pentru un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios . Parfum in aer . Nimeni nu sta jos . Pahare pline . Agitatie . Si fetele fac senzatie! •" ;D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc.

Vezi tu ? Momentan nu am chef sa privesc in jur ! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur !

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie,iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da ... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta ! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.

~ Losing you is like living in a world without air... ~
~ Intr-o zi iti vei aminti de noi, Te vei gandi si vei dori sa dai timpu`-napoi, In zilele in care iti ceream iertarea, Iar tu imi spuneai ,, Lasa vrajeala'' :-J~
~ Ea te iubea sincer si ar fi facut orice ca sa iti fie bine, Esti un prost ca n-ai apreciat ce ai avut langa tine! ~ ( la asta poti sa o '' personalizezi'', gen: Eu te iubeam sincer si as fi facut orice pentru tine... )
~ Stiu ca nu-ti pasa de mine, Mi-ai demonstrat destul~
~ Si regret fiecare clipa in care nu ti-am spus ca esti tot ce am mai bun si sa te strang in brate, Dar las` c-o fac acum ~
~ N-ai sa ma vezi plangand in urma ta, N-ai sa ma vezi venind cersindu-ti dragostea~
~ Asta e... Merg mai departe in pasi de tango~
~ Eu voi fi aceea care n-o sa-ti intoarca spatele~ .
~ Doar perna stie cat am plans, Tu nu vei sti ca nu-ti voi spune, Tinand in brate perna strans, Tu nu vroiai sa stii de mine~
~ Vei mai iubi, asta o stiu, O stii si tu destul de bine, Eu sunt aici exemplu viu, Iubesc acum, dar nu pe tine~
~ Cel mai rau lucru e sa te simti in plus acolo, undeva, candva, tu erai totul~
~ Imi pare rau ca nu ti-am aratat cat te-am iubit, Poate cu ea esti mult mai fericit~
Sper ca te-am ajutat si nu mai fii trista/ suparata. Tine minte 3 cuvin, Viata merge inainte :*

___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

♦Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti

♦DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNii

♦M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

♦Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

♦Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini

♦Tee`Iubesk pana la cer `.Eu st fetita Ta` .iar . esti Baiatul meu dee` cartierr :

♦""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""

♦Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

♦Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… •?-+ •»

• Mobilu` pe silent. E?ti derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea numarul` tau.
• Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid , noaptea asta e speciala , nu vreau sa o stric.
• Sa gustam din vin pu?in , sa uitam cum ne cheama ?i de unde venim
• Ai vrea sa vezi zâmbetul meu în fiecare diminea?a , ?i sa fiu mereu la fel de iubarea?a.
• Nu mai vreau sa te vad niciodata , m-ai demoralizat pentru ultima data.
• Nu exista fum fara foc , privirile sunt atente ... pissy , pe tricou ?i-am lasat ni?te amprente.
• Te combini cu urâte ca sa-?i ?ina de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete , numai belele.
• Toata noapte n-am dormit , cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfâr?itul capitolului , începutul urmatorului.
• Se întâmpla câteodata , fumând ?igarea la fereastra , de mâna un baiat ?i-o fata , îmi amintesc iubirea noastra.
• Râd când te vad plângând , dar nu rezist prea mult ... ?i eu plâng , te iau în bra?e ?i te strâng ... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar , cu bomba-n buzunar , cu stilul meu murdar , va *** în gura iar.
• Sunt patima?a ?i to?i baie?ii sa ma aibe-ar vrea , dar nu au ?ansa caci eu mereu voi fi numai a ta.
• Ma ajuta , ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa , nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** via?a , via?a ma **** pe mine , suntem un cuplu fericit ?i ne sim?im bine.
• Nu te-a? schimba cu nimeni ?i nimic , pentru mine tu e?ti tot , altceva n-am ce sa zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternica , ?tie ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o sa mai fim , lasa coniacul sa curga , da-ne o ?igara ?i sa ne-amintim , de clipele care au fost ?i nu revin , lasa pe masa o scrumiera ?i un pahar de vin.
• Sa nu crezi ca petele se ?terg u?or din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat. ?ie î?i spuneam ca e?ti clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te risti . Îmi place cum te misti .
• Domnisoara te rog nu grabi pasu` , lasa bassu` sa te miste , începe balansu`.
• Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti , si îmi vine sa mor ca tu nu mai esti !
• Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng , n-ai sa mai vezi ca ma ascund . Sunt pur si simplu ceea ce sunt ! Si înca o data iert ... dar nu uit.
• Nu ma intereseaza ca lumea vorbe?te. Oricum ei se întreaba "de ce ea zâmbe?te?".
• Odata de ma saru?i , toata via?a nu ma ui?i , cât e?ti tu de ?mecherit , ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copila cândva. Acum gânde?te altfel pu?toaica.
• Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fara griji ?i fara gânduri rele , toata lumea e pe caterinca ?i se vede.
• Am uitat ce ?i-am spus ?i cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc , doar ca nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din min?i. Cea mai rea dintre fetele cumin?i.
• N-are rost sa te prefaci. ?tim ca ne vrei , ?tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu?in vermut ?i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam , î?i gre?esc ?i ma ier?i , te sarut ?i-apoi uitam

Am o mie de defecte in fata unor proasete care se cred perfecte...

Tu poti sa mori prost,eu incerc sa invat din mers,poate viata nu are rost,dar ce frumos sa-i dai un sens

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia si trecutu` si plecati amandoi!

Si ma barfesti de parca nu ai loc de mine .si.ti arat mu*e' ca asta e tot ce faci tu bine

priveste`ne cu interes,adanc in ochi, sa vezi rabdarea cu care ne uitam fix asteptand sa crapi

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Avantajul fetelor inteligente este ca pot face pe proastele de cate ori vor

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
funda?

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor !love struck •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck ? Dar noi nu inseamna mai multilove struck ? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeste atunci când toti te dispretuiesc iti este prieten adevarat !"
"Nu rupe firul unei prietenii,caci chiar daca il legi,nodul tot ramane!"
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii(caprui, verzi), cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling

-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.

-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.day dreaming

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Am invatat sa iubesc un prostlove struck

-Vorbeste mult , e stresanta , râde întruna si fara motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori. day dreaming

-I am not single, I'm romantically challenged.

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi .

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n`are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu !

-Iubitu' meu se respecta .are langa el blonda perfectalove struck(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleaca, cu ochii goi . Esti prea mândru sa o opresti . Crezând ca vine inapoi .

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye ! " oh go on

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

--Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi .

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt happy

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine happy

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

--Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

-O vrei asa cum este ea. love struck Esti norocos ca e a ta.

--C*aie mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar? day dreaming

-El e singurul ce poate ,sa-mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate !

-spune`mi cum ma faci , cum de ma atragi ;x . vrei sa te vreau , de fapt imi placi whistling

--stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata blushing

-Erai cu mine in bratze cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace .

-Te ador mereu ,pe cuvantu` meu love struck *

-Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste love struck

-Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy

-Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine love struck

-Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu love struck

" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Nu-ti pasa? Foarte bine, nici mie.

Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea, Sa te alinte?

Invidia e mare.impusca-te,hai deschide geamu' si arunca-te...

Maine va fi frumos, maine va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Am invatat din dezamagiri , dar a trecut.acum e randul nostru sa ne iubim .

O lume in care ne iubim.si tu ma stii .ma ai , ma vrei. eu te privesc si nu-mi ajunge.te tin si nu ma satur.te am .si te mai vreau .si te mai vreau !

M-ajuti sa trec peste momentele grele , tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele .

It's time for : "i don't care" !

Si-am invatat ca vin parti bune cand totu-i greu .si-am invatat sa le astept pe alea mai mereu.

Sunt al naibii de fericita .pe cuvantu meu de mincinoasa .

Ok! si`ti spun noi 2, cine suntem noi
E povestea noastra in care doar noi suntem eroi.

Am avut clipe ce nu vroiam sa se termine.acum stau si ma intreb ce nu a mers bine.

Era frumos sa ne jucam in doi,
Dar te-ai jucat tu singur pentru amandoi.

M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor. M-ai facut sa te ador.

Te simti coplesita, da' n-o lasi sa se vada, ca ai sufetu' mai pur decat un fulg de zapada !

E un pic ciudat cum oare
O secunda fara el te doare.

So what can I do with my life without you?

Tu esti tot ... ce nu au fost ei toti la un loc !

:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

1."View my webcam" si link la un magazin online la o camera web;
2.The only one that finish the job by Friday was Robinson Crusoe;
3.Pentru sănătatea voastră, evitaţi excesul de sare, zahăr sau băsini;
4.N-avem bani, n-avem avere, pe Argeş să curgă bere!;
5.CAUT BONA: motociclista, tate mari, craci pana’n gat! Pentru ala micu’...nu pentru mine!;
6.Nu dati buzz va vad si va raspund din cind in cind;
7.Nu-mi merge statusul!
8.Cel mai urat lucru pe care-l poti spune unei femei este: "Te recunosc de la o posta";
9.Numar oile pe mess ... daca te-am sarit inseamna ca esti capra ... si trebuie sa mai stai o data;
10.Anunt de angajare pentru fete la o revista online de fashion: esti persoana potrivita pentru noi daca atunci cand vezi CC la mail tu crezi ca ti-a scris coco channel;
11.Calmul tau englezesc ma scoate din calmul meu englezesc;
12.Fumatul dăunează grav sănătăţii. Alcoolul aşa şi-aşa;
13.Sarutari de maini doamnei ... teiu doamnei ...
14.Nu fura ... guvernul uraste competitia!
15.Pe usa scria "femei" si cand am intrat erau numai WC-uri...
16.DND...dau gainile cu ruj!
17.Daca ma cobor la mintea ta dau de petrol!
18.Intrebare: Unde se afla punctul G la femei? Raspuns: La sfarsitul cuvantului shoppinG!
19.Foaie verde castravete, am dat headshot prin perete, n-a fost wall, a fost bulan si mi-a dat adminul ban...
20.Invata din greselile parintilor tai...foloseste metode contraceptive!
21.La inceput n-o iubeam, iar acum o iubesc ca la inceput!
22.Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multi broscoi!
23.Decat prieteni imaginari, mai bine dubla personalitate;
24.Aparentele insala, doar nu credeai ca-n viata te-nsala doar privirea;
25.Daca vrei sa-l faci pe Dumnezeu sa rada, arata-i planul tau de afaceri;
26.-Ce fac femeile pe timp de criza financiara?
-Se insoara din dragoste.

Invata si din greselile altora,nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte...de a lucra pentru un nou sef. !

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

Daca toata lumea este de acord cu tine,probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful.

Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...

Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind...

Daca ai carte,o duci la anticariat...

Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar...

Cine fura azi un ou ,maine face omleta...

Cum iti asterni,cum vine altul si se culca in locul tau...

Cand doi se cearta,al treilea... e martor...

Nu face azi ce poti lasa pe maine...

Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost,sa ai putere...

Spre deosebire de frumusete,prostia este vesnica...

De ce pizza vine la comanda mai repede decat salvarea?

Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu.

Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.

Enervez in rate lunare

Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!

Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu

Nu beau,nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint!

***Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
***Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.
***She needs a hand to hold, someone who will never let her go again
***And in that moment, I swear we were infinite
***Cine isi da cuvantul cu usurinta, cu aceeasi usurinta nu-l tine
***Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.
***Toate adevarurile sunt usor de inteles o data ce sunt descoperite; ideea e sa le descoperi.
***Numai un prost poate sa critice, sa condamne si sa se planga – si majoriatea prostilor o fac
***Cel care zambeste atunci cand lucrurile iau o intorsatura proasta s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
***Cea mai mare placere în viata e sa faci lucrurile despre care oamenii spun ca nu ai voie sa le faci.
***Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
***Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
***Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
***Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
***Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.
***Nu stiu cum n-ai vazut , are ceva-n privire.
***Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.
***Uneori puterea unei femei sta in eleganta, gingasia si dulceata de care da dovada.
***Visele de`atunci nu`ti ajuta la nimic
Vrei macar pentru o clipa sa te`ntorci in timp .
***La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile .
***Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
***Ai facut ce-ai vrut din mine
Tu stiai ca te iubesc
Nu m-ai fi crezut in stare
Ca pot sa te parasesc
Am lasat totul in urma
Pe inima mi-am calcat
Toate visele cu tine
Intr-o clipa le-am uitat
***"Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic: s-ar putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa intai." (Arthur Bucward)
***"Suntem niste zei prosti, niste zei nemuritori care ne-am uitat destinul."
(Constantin Noica)
***"Cand copiii nu fac zgomot, fac prostii mai mari."
(Henry Fielding)
***"Orice despartire este o batalie pierduta pe frontul nevazut al destinului."
(Ionut Caragea)
***"Rabdarea este arta de a spera."
(Luc de Clapiers (Vauvenargues))
***"Prietenii sunt modul lui Dumnezeu de a-si cere scuze pentru familia pe care ne-a dat-o."
(Tennessee Williams)
***"Noi suntem doar ingeri cu o singura aripa, nu putem zbura decat imbratisati."
(Luciano de Crescenzo)
***"Sufletul tanjeste sa creada, dar intelectul refuza sa-i dea voie."
(Dan Brown)
***"Cand ploua in suflet, nu-i niciodata senin afara, iar cand e senin in suflet, nu ploua afara niciodata."
(Mihail Codreanu)
***"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant." (Mario Puzo)
***"Linistea este intentia de a stapani efectele agitatiei excesive. Linistea este sera in care se cultiva intelepciunea."
(Huai-Chin Nan)
***"Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatile."
(William Arthur Ward)
***"Nu exista un drum spre fericire. Fericirea e drumul! "
(Mircea Albulescu)
***"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. "
(Kirkegaard)
***"Cu penele altuia te poti impodobi, dar nu poti zbura. Acest lucru nu-l prea stiu oamenii, dar il stiu pasarile."
(Lucian Blaga)
***"Cine merge incet, merge sanatos; cine merge sanatos, ajunge departe."
(Proverb italian)
***"Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute. "
(Cioran)
***"Traieste-ti viata ca si cum fiecare fapta a ta ar deveni lege universala."
(Immanuel Kant)
***"Eternitatea nu poate fi smulsa zeilor decat clipa de clipa."
(Octavian Paler)
***"Pentru a depasi gandirea critica trebuie sa adoptam o stare de gratitudine."
(Neale Donald Walsh)
***"Toate patimile, afara de acelea ale inimii, se risipesc in visare."
(Victor Hugo)
***"Daca lumina este prima dragoste a vietii, dragostea nu este ea lumina inimii?"
(Honore de Balzac)
***"Un organism sanatos este camera de oaspeti a sufletului, un organism bolnav o inchisoare."
(Francis Bacon)
***"O binefacere care ti se reproseaza a fost considerata totdeauna o jignire."
(Jean Racine)
***"Rostul vietii nu este sa ajungeti undeva, ci sa va dati seama ca deja sunteti acolo si ca ati fost din totdeauna. Sunteti din totdeauna si pentru totdeauna – in momentul creatiei pure."
(Neale Donald Walsh)
***Sexul este un joc in pereche. Cine termina primul, acela si câstiga.
***Chiar daca nu suntem unul langa altul. vom fi tot timpul impreuna. Te port cu mine in gand oriunde as fi si orice voi face.
***Sa nu ma uiti niciodata, fiindca undeva in lumea asta, mai aproape sau mai departe, e cineva care te iubeste!
***E greu sa le faci singur pe toate in bucatarie !
***Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spune Te Iubesc cu o singura privire !
***Culege-ma, din picaturi de stele Atinge-ma,…
***Live your life, you only have one.
***Primu l pas il fac eu,urmatorul pas e al tau.
***What we do in life , echoes in eternity
***Eu nu ma tem de ce se tem toti oamenii
***Fa-ti timp sa oferi un zambet chiar si unui corb,
Fa-ti timp sa auzi ce aude un surd si sa vezi ce vede un orb
Fa-ti timp sa iubesti chiar daca nu esti iubit
Si chiar si singur pe pamant sa fii cel mai fericit
Fa-ti timp sa vezi splendoarea fiecarui an
***Pentru a domoli un elefant ai nevoie de un par pentru a opri un cal ai nevoie de un bici iar pentru a stavili o femeie ai nevoie de o inima.
***gata numai plang dupa tine.du-te unde vrei.ai plecat.foarte bine…eu caut o tipa cu care sa vad lumea in roz.adica sa fie aceea persoana una de viata.doar o viata avem…
***and we…build up castles/in the sky and in the sand/design our own world/ain’t nobody understand/i found myself alive/in the palm of your hand/as long as we are flyin’/All this world ain’t go no end
***nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit
***am invatat sa visez…dar am ochii deschisi
Toti imi vor binele , dar nu`i las ca mi`l ia ! winking

Încă există sentimente , tu eşti pasiunea mea.

Am intrebat multe, insa raspunsul tau a fost mereu cu puncte puncte .

Nu poti , te invatam . Nu vrei , te obligam ! devil

E atât de schimbată ! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.

Crezi ca-mi pasa de tine ? Crezi prost ! Idealurile mele se schimba zilnic , nu stiu ce vreau , recunosc ! happy

Stiu ca vreiii . Dar nu prea poti` devil . Cum vrei tu , asa vor toti ! smug

Sunt 1000 de ganduri ce ma`ntorc la tine ! love struck

Am invatat sa am rabdare . Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare !

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine , si nu permite altora sa renunte la tine !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals straight face Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars .

Ador sa-mi curga cineva prin vene love struck

Taci ! E un cuvant potrivit pentru tine . Inchide`ti gura ! Stapaneste`ti ura !

Fara aberatii , spune totul discret . Stii ca nu`mi place s`o ard indecent .

Vreau sa stii ca n`am sa renunt ! Orice ar fi, te iubesc prea mult ! love struck

Realitatea bate platourile de filmare . Viata`i frumoasa si fara efecte speciale !

In seara asta bem pentru noi . Pentru cei ce ne-au avut , pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea . hee hee

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit !

Mai târziu ai descOperit cum era . Pe cât de frumOasa, pe atât de rea! blushing

Si ma pierd in intuneric , in jur totul e pustiu . As vrea sa te iubesc dar parca . parca nu mai stiu straight face

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni , dar in fine . sunt ca si Smiley , official imi merge bine !

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii oh go on . Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza , nu te suna . Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna . ; ))

Deschide ochii ! Timpul trece . Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece ! winking

Stii draga ? Iubitul meu se respecta . Are langa el o blonda aproape perfecta ! happy

Îmi fac curat în suflet . Arunc tot ce e murdar și plin de praf !

Si a inceput sa zambeasca mai des . Iar ei intorc capul plini de interes ! ;; )

Eu o sa fiu lumina ta , cand calci pe becuri . Sau poate chiar averea ta cand ai zero pe cecuri . happy

si-acum ma confrunt cu abisul in care` am cazut si vreau sa te intreb : Cate suflete te`au urmat si s`au pierdut ?

Trebuie sa pui in lada vechea masca trista si sa uiti de cheie . Maturizandu`te din lacrimi nu te face mai femeie ! happy

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton . Dar eu te vad mai pierduta decat un apel pe telefon !

Eşti pe primul loc, niciodată să nu uiţi . Că pentru tine a renunţat la multe şi la mulţi !

Barbatii cred ca au puterea . Femeile stiu ca o au ! happy

Se poarta alb, se poarta verde, se poarta iar fetele blonde !

Nu`ti vei gasi iubirea niciodata, pentru ca asa vreau eu ! Nu m`ai apreciat, cum te-am apreciat si eu !

Multi cred ca pot gandi pentru noi, dar noi nu inseamna mai multi . Noi inseamna doar doi ! love struck

Toată lumea are dreptul la o părere . Dar vezi tu, a ta e idioată !

Si trebuie sa-ti pese mai mult de tine ! Cateodata sa faci rau, aduce bine . happy

Si vrei sa ma schimbi ? Patetic laughing . Schimba`te tu primul . Nu uita ca tu esti doar un personaj, eu fac tot filmul ! winking

Ar fi timpul sa trec la nivelul urmator . Si e pacat ca tu ramai la capitolul anterior.
Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc. "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine. "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide. "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine. "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui. "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc. "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti. "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni. O dragostea la prima vedere trece in 2 ani. O iubire iti schimba total viata. "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani."

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving. "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta."

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista. "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti. "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea. Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea. "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale."

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste. "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul. rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare. "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire. "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare. "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit. "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista. chiar daca e frumoasa sau trista. IUBIREA exista. "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca. Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi. Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul "
Acum traiesc prezentul si sunt ceea ce sunt ♥
Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze, nu vreau sa am ultimul cuvant, vreau doar sa-mi cer scuze
Mi te'ai lipit de suflet,ca timbru de scrisoare,si nu te pot desprinde.caci inima ma doare
Am trup,dara fara tine n'am inima,am ochi,dar fara tine nu pot sa vad,am picioare,dar fara tine nu pot merge,am gura,dar fara tine nu pot vorbi
Iti doresc sa cazi intr'o prapastie numita viata,sa te impiedici de o piatra numita noroc,sa cazi intr'un ciob numit despartire si sa culegi o floare numita iubire
Degeaba mai bati la mass'ul meu ca nu raspund
Nu sunt acasa...Da buzz alta data
Cand tu fluture ai devenit,ai zburat spre cer.Dupa care o ploaie a inceput,iar eu mi-am dat seama ca plangi pentru mine.Am iesti afara si am zambit spre cer trimitand un sarut iar tu te'ai aratat spunandu'mi:te iubesc!
1)Suntem piesele perfecte dintr-un joc de şah pervers, unde nu există reguli şi toţi merg pe interes.
2)Aruncă-ţi toate visele-ntr-o geantă şi pleacă! Grăbeşte-te că trenul ăsta nu aşteaptă.
3)Poţi să ajungi repede sus! Cu un compromis în plus smug !
4)Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool . Ştiind că sufletul nu se vindecă c-un paracetamol.
5)Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "Lasa-mă, n-o face!"
6)Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!
7)Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi, acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten se transformă-n adversar.
8)Ce vreau? Totul. Că e vorba de tine, nu de alţii !
9)Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti. Totul are preţ, depinde cât plateşti.
10)Era ciudat, dar începeam să mă obişnuiesc. Oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc.
• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta • :X

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine .;x

Nu intelegi ca daca vreau sa te insel O pot face cu primul care-mi iese-n cale sau pe palier Tu vrei sa ma tii ca intr-o lesa mereu N-ai inteles ca nu exista zgarda pentru gatul meu?

Tu spui: Te iubesc. Eu spun: Te'am iubit. Tu întrebi: Chiar m'ai iubit ? Eu raspund: Normal ca nu, doar am glumit !

Îmi gasesti atâtea defecte, ma critici mereu . de parca ma intereseaza . retine sunt printesa iubitului meu si e tot ce conteaza

Nu'i asa, puiule ? Stii ca tin la tine. Din prima clipa ai reprezentat lumea pentru mine !

Paradisu se inundase cu lacrimi de la noi , si stiu ca daca am plans nu te.am adus inapoi

•Traiesc din fantezii , visez la nebunii , e o pOveste` pe care o Stiï . smug love struck

Am 2000, de motive`love struck Ca sa fiu cum vreau sa fiu`batting eyelashes!love struck

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi`e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s`au cand ma intorc!

º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."º

Stii ca la tine tin.Stii ca la tine vin .Chiar daca aseara la altu am dat gata o sticla de vin!

Spui punct`. Dar nu se termina niciodata ! Pentru ca te atrage ca nici o alta fata

Nu stiu ce respecti tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îsi dau "Refresh" la caracter .

Sentimentul nu dispare ca o vacanta de vara,uneori e mai lucid ca fumul tras dintr`o tigara .

2 . Am incercat sa fac ceva ce am crezut ca e bine, eu am crezut in tine insa nu a fost ca-n filme !

3 . Vei ajunge sa ma auzi,pana si atunci cand tac ! S-a terminat cu fata buna, s-a dus dracu` orice drac .

4 . Esti doar un sclav fals printre fratsii mei falsi, iti spun numai 4 litere: "mars" !

5 . Nu mai cred in vorbe goale. Poti sa ma ranesti. Raman tot`n picioare !

6 . Parca timpul asta a trecut asa fara sa stiu,daca vrei sa fii iar cu mine acum prea tarziu,te-am vrut mult de tot dar acum nu te mai vreau,d

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă te-ai săturat de cele vechi, poți afișa diferite citate la status.
Găsești aici o mulțime:
www.intelepciune.com.
Baftă!

| funxoxo a răspuns:

Asta sunt si n-ai cemi face, mami alta nu mai face

Fite stil si mult talent asta-i stilul meu recent

sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!

indiferent cat de mult sufar...lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea...

Intotdeauna am cautat incredere si tarie in cei din jurul meu dar le-am gasit mereu in mine, acolo erau dintotdeauna.

Oare cati o sa sufere
sa cada din picioare?
sa faca remiza
cand joc eu un meci mare…
viatai ca 2 zaruri aruncate la intamplare…
sa te ridici, sa pleci dintr-o singura aruncare…

blocata intre 4 pereti.am multe de zis. vreau sa ajung acolo unde mi-am promis.restul-i ca un hoby dar totodata si un drog.incerc sa fac ceva.din lumea mea sa descriu tot

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce'i mai frumos.

Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt...Dar nu-i nimic

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt

Fericirea e o calatorie,nu o destinatie

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut,e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut

Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure

M-ai pierdut,nici nu mi-ai dat de-ales; Dar a venit altul, mult mai bun bineinteles

Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand ma doare

Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora; Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Vorbesc cu el,dar te am in gand pe tine; il atig pe el dar parca te simt pe tine; m-am cuplat cu el ca sa te uit pe tine,cu toate astea nu-l iubesc pe el,te iubesc pe tine

Merg incet,inspir talent,am venit din occident ca sa strig in gura mare ca copia n-are valoare

M-ai inselat? Asta e,esti baiat.M-ai mintit? Am trecut cu vederea.M-ai jignit? Se mai intampla.M-ai vandut? Te-am dat draq

Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange

Daca m-ai intreba ce am mai facut,ti-as spune ca am renascut.Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste,e doar un sport extrem de care ma tem

Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating,prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut,prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc,acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd.

Daca as fi avut cate o bucatica din tine,de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand,acum te-as fi avut langa mine

Dragostea e ca un fulg de nea,coboara usor si te face sa tremuri de placere,iar apoi se pierde si se topeste

Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare, daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare, daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia

sper ca te-am ajutat. funda?

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute