| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre moliftele Sf Vasile? Cat de periculoase sunt daca le citesti? Sau cat de reale?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt periculoase exact cum sunt periculoase farmecele şi descântecele. Crezi în ele şi de fapt îţi faci singur rău.
Nu sunt reale deloc!

| zorialbi a răspuns:

Moliftele Sfantului Vasile cel Mare se citesc la data de 1 ianuarie, cand se praznuieste acesta. Nu se citesc oricand. Sunt foarte reale si eficiente, inlatura demonii si ii dezleaga pe oameni de legaturile acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moliftele sunt "periculoase" dacă nu vă pregătiți pentru ele, sufletește și cu post. Da, se pot intoarce impotriva celui caruia i se citesc. Sunt atatea materiale pe net, despre Molifte, mai informati-va inainte de a fi atat de radicali! Intelepciune, sa va dea Dumnezeu, ca aveti nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori trebuie sa fie citite si la ce interval? Va multumesc.