| aabbbccccddddd a întrebat:

Ce tara este cea mai buna pentru a pleca la munca la 18 ani? Prin buna ma refer la urmatoarele:

Sa fie o tara linistita, oameni pasnici, fara multe agresiuni etc

Salariul sa fie frumusel in schimbul a unei munci mai usoare, nu șantier și carat prin depozite sute de kg.

Am auzit de Norvegia, Suedia, Olanda, dar nu stiu sigur.

Voi ce tari credeti ca sunt bune pentru a pleca la muncă de la 18 ani, cu un coleg cu care sa stai in chirie, punand bani jumate jumate la tot ca sa va fie mai usor?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleci, conteaza sa ai o calificare altfel o sa muncesti din greu, Danemarca ar fi misto imigranti sant peste tot, dar politia isi face treaba in caz de ceva

| darrio2007 a răspuns:

In Filipine angajeaza direct manageri. La 18 ani. Stai pe scaun si iti aduce secretara cafeluta. Glumesc!
Mai baiatule, nu ai nici o meserie dar vrei salariu frumusel si fara santier si fara carat sute de kg. Crezi ca acolo te menajeaza cineva? Faci ce te pune sa faci. Nu-ti convine, inapoi in tara. Cererea e mare. Am lucrat in Anglia 5 ani ca meserias in finisaje interioare, vechime 25 de ani in domeniu si picam frant seara, nici mancare nu-mi trebuia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Olanda... daca stii engleza cat de cat.
Germania, Austria daca stii germana cat de cat.

| Lukasssz a răspuns:

Norvegia,Finlanda,Irlanda,Islanda,Suedia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finlanda, Portugalia, Olanda.

| MariannN20 a răspuns:

Vad ca vrei ca totul sa iti fie usor dar ce este frumos are si dezavantaje. cam greu sa existe o tara dupa cerintele tale, eu as zice Italia,Olanda, Spania, Norvegia, Suedia, Danemarca
daca nu esti sigur/a poti sa te informezi pe google

| DARKSMOKE01 a răspuns:

Salut! Si eu anul asta in vara ma voi muta in Norvegia! Ti as recomanda sa te duci la studii in respectiva tara! Si sa nu uitam de lb lor, care o recomanda sa o inveti! Norvegienii in general, nu sunt oameni rasisti! Daca te vei duce la ei in tara, sa nu te gandesti ca te vor pune la munca de joasa ( ex : constructii)! Norvegienii sunt o comunitate care respecta orice natie! Am fost acolo in august! Daca tu iti doresti sa devii manager, poti participa la niste cursuri! Care nu necesita o facultate! In mod general scandinavii sunt niste oamenii le plac sa ajute, sa i invete pe cei cu fara experienta in domeniu! Iti recomand sa te duci in tarile scandinave ( suedia, norvegia, finlanda, danemarca, island) deoarece acolo nu te vor trata ca pe un sclav! Nu recomand : Spania, Italia, Germania, Olanda ( depinde de noroc)! Tari balcanice sunt cele mai nasoale tari!