| sHock a întrebat:

Ce te-ar face cu adevarat fericit/a?

Răspuns Câştigător
| tweety_8071 a răspuns:

Nimic! nu cred pe nimeni care spune ca exista un lucru ce l-ar face fericit.
asa e omul, niciodata nu are totul mereu isi doreste tot mai mult si mai mult.sincer parerea mea nimeni nu e niciodata multumit si fericit.cine spune ca e mintebig grin

23 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca familia, prietenii si baiatul iubit, ei sunt cei care m-ar face fericita si in compania lor nu mi-ar mai trebui nimickiss...

| psiholoaga a răspuns:

Azi sau in general? Azi, o ciocolata fierbinte cu scortisoara si portocala. In general, mai multi bani; in rest am tot ce imi doresc.

kratos
| kratos a răspuns:

O familie reusita careia sa ma dedic si un serviciu in domeniul hardware happy.
Dar pe tine?

| Antrax a răspuns:

O ciocolata calda.

| inna a răspuns:

Sa fiu alaturi de cel iubit...

| xibalba a răspuns:

Daca mi-ar trece durerea de picior...

| cioko19 a răspuns:

Buna!
Mai multe lucruri marunte la un loc.
Familia mea sa fie fericita, sanatoasa; sa am o viata frumoasa alaturi de iubitul meu, sa ne casatorim, pe urma bebei; sa ma inteleg bine cu persoanele la care tin. :d
Cam astea imi vin acum in minte.
Dar tu?
happy

| daniDeeDee a răspuns:

Sa fiu alaturi de ea in fiecare zi sad dar...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ce m-ar face cu adevarat fericita e sa am pe cineva langa mine cineva care sa ma iubeasca si reciproc:X

| Cryssy a răspuns:

Sa fiu intotdeauna alaturi de persoana iubita. happy
Pentru ca eu consider ca dragostea este pe primul loc in viata noastra. love struck

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

""" Cand intrebi pe cineva ce vrea de la viata iti va spune, dupa sanatate, Fericire.
Vreau sa fiu fericit/a! De parca asta ar fi asa cum ai spune am mancat unt cu paine.
Well…. nu e chiar asa. Vrei fericire dar trebuie sa te strofoci si tu un pic acolo, macar cat sa ai constiinta impacata ca ai facut tot ce se putea.
Mai e si faza aia cand zici ca nu poti fi fericit daca nu ai nu stiu ce, sau daca nu faci nu stiu ce, sau cel mai disperat caz, nu esti fericit daca nu esti cu…
Iti impui lucrul ala asa ca o conditie pentru viata ta. Nu pot sa fiu fericit/a daca nu imi iau masina. A venit ziua aia si mi-am luat masina….
Nu pot sa fiu fericit/a daca nu lucrez la cea mai profitabila firma din tara. Well…dupa un timp ajungi si la asta.
Apoi, normal ca nu poti fi fericit/a daca nu esti cu Ea/ El care ti-a luat mintile si te-a capiat de cap. Faci pe naiba-n patru si iti iese si asta.
Si dupa atatea conditii ajunse reale, parca tot nu esti multumit. Nu esti fericit.
Ai de toate, dar parca nimic nu e al tau, nimic nu e pentru tine. Si incepi iar sa lansezi stafete. Alte conditii pentru fericirea ta minuscula si meschina, a carei durata nu depaseste cateva minute.
E vorba aia care, pe mine ma seaca la ficati :" Don’t worry, be happy!"
Hai si noi…cica sa fim fericiti! Si asta pana cand o sa realizam ca fericirea noastra nu depinde numai de noi ci si de cei din jur. Si ca ea trebuie sa fie conditionata de fericirea celorlalti si nu de lucruri efemere, care poate ca nu au o importanta reala.
Asa ca hai mai bine sa-i bucuram pe cei dragi, si prin fericirea lor vom fi si noi la fel! '''''
Asta am luat'o de pe un site, mare dreptate are fata care a scris'o!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Iubirea/dragostea celor din jur ma face fericita, este un lucru care conteaza.

luciana
| luciana a răspuns:

As fi cu adevarat FERICITA, de ar Reusi Operatia ce trebuie facuta acum la mijloc de octombrie, nepotelului de doar 4 luni de zile ...Credeti-ma, cu mana pe inima o spun, ca asta m-ar face Fericita, poate ca nu toata lumea stie ce inseamna sa fi Fericit cu adevarat si nu a gustat din aceasta cupa, dar pentru nimeni nu e prea tarziu... Experienta si trecerea prin viata asta plina de incercari, le va schimba Gandirea, Simtirea de acum si le va arata ca exista si Fericire, dar acela oricare ar fi el, - va trebui sa stie a o gusta, cu Picatura, nu deodat'. Atunci o va simti si se va bucura de ea, cand Inima va bate in ritmuri nebune, implinindu-i dorinta modesta de a simti si Fericirea, ce pentru unii, ( tweety ), Ea, nu a Existat... Cu sinceritate, Lucien.

| r8driver a răspuns:

Sa-mi gasesc jumatatea.

| LCD a răspuns:

O persoana... daca ar fi a mea... :X
si pariusul.neaparat trebuie sa ajung acolo big grin

| LCD a răspuns:

P
scuzati big grin

| Alina_5575 a răspuns:

Acum mar face fericita daca as putea sa revad pe o pers foarte importanta pentru mine care a plecat, mar face fericita daca sar termina greva sa nu avem ce recupera mai tarziu ca tot noua o sa ne fie mai greu

Pe viitor mar face fericita sa`mi termin scoala sa dau la o facultate, sa fiu alaturi de persoanele dragi mie si sa fiu sanatoasa happy...

| kenzo007 a răspuns:

Salut...
Deci ar fi cateva lucruri in special sa am o familie alaturi de iubita mea, sa ne intelegem bine sa avem copilashi si un job bunhappy

Dar tubig grin?

| adika a răspuns:

Sa ajung sa vizitez asa ceva:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mea si tatal meu, care nu mai sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O criza financiara mai rea si mai lunga decat asta actuala.fiindca vad ca nu a venit mintea la cap nimanui. una de vreo 3 luni, dar grava de tot. avand in vedere ca eu sunt in criza de cand ma stiu, si sunt furat si de patroni, si de politicieni, si in comert, si de politie, si de doctori, iar acum vor si mariri de salarii cand pe al meu l-au diminuat de tot, ini doresc sa ajung somer. si statul sa nu aiba cu ce sa-mi plateasca somajul.afaceristii sa falimenteze iar politicienii sa nu mai aiba nici un os de ros.si-atunci sa o luam de la zero.asta m-ar face foarte fericit.

| BiaBella a răspuns:

As fi fericita daca as primi o funditahappybig grin

| ciprian_7139 a răspuns:

As fi fericit daca Charlize Theron mi-ar spune ca nu poate trai fara mine