| Elide a întrebat:

Ce te face fericit/a? Nu mă gândesc doar la persoane ci și la orice altceva.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt fericit când găsesc să cumpăr fructe foarte coapte, dulci şi zemoase. Când văd părinți care nu se iau în serios şi sunt caraghioși alături de copiii lor. Când un porumbel alege să facă un popas la geamul meu. Când văd că prietenul meu începe să judece pentru el şi îşi dă voie să fie autentic. Când realizez că am doi prieteni cu care vorbesc de vreo zece ani. Când cineva alege să nu mai fie ipocrit şi îşi asumă responsabilitatea pentru faptele sale, mai ales când sunt eu individul. Când văd că există oameni care pun pasiune în ceea ce fac şi îmi dau silința ca la sfârșitul zilei să își poată spune că au făcut tot ce puteau cu informațiile, nivelul de gândire şi resursele avute. Când văd că aceiași oameni sunt dispuși să le arate şi altora ceea ce au învățat. Sunt fericit când văd fete care aleg să merite tot ce au în viața lor, fără să stea la mila sau cheremul familiei sau bărbaților. Când îmi aduc aminte că am avut astfel de femei în viața mea şi chiar dacă amintirile aduc nostalgii, ultimul gând rămâne mereu un zâmbet. Sunt fericit când ajung acasă după ce am alergat 10, 15 sau 20 de Km. Când reușesc să am starea necesară pentru a mai scrie o poezie. Când oamenii aleg să împărtășească din intimitățile vieții lor cu mine şi mă ajută să nu mai fac anumite greșeli sau să nu apuc să le fac. Sunt fericit când vine cineva la mine în vizită. Când privesc natura şi parcă nu aş schimba nimic. Sunt atâtea motive că mi-ar fi greu cred să termin prea curând. Sunt fericit pentru că îmi dau voie să fiu fericit.

| AvalohAlyn a răspuns:

Dulciurile.laughing
Muzica
Ca am un motan

| RAY a răspuns:

Cand reusesc sa am ce imi propun, Cand imi vad parinti,Cand vad filme,documentare, cand ascult muzica, cand aflu ceva nou, o conversatie cu cineva care are simtul umorului sau al ratiuni, cand iubeam vise

| OldSoul a răspuns:

In general acel sentiment ca am reusit sa aduc un zambet pe fata unor persoane relativ necunoscute, ca am reusit sa spun o vorba buna la momentul potrivit.

| Nemessys a răspuns:

Liberate, linisite. si cam atat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Libertatea ( dar nu aceea lipsita de responsabilitate pe care mult prea multi o vor )

| Mieeez666 a răspuns:

Semintele, coca cola, spinnerele, kendamele si manelele.

| Elide explică (pentru Mieeez666):

Ești satanist?

| Mieeez666 a răspuns (pentru Elide):

Doar sambata dupa ora 13:35.

| Elide explică (pentru Mieeez666):

Am înțeles laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile, dulciurile, iubirea pe care o primesc, atentia, muzica, linistea.

| Jigokunokishi a răspuns:

In general nimic. Uneori sunt intr-o stare in care ma pot bucura de prezenta celor dragi, de lucrurile mici ca inghetata, un concert bun. Dar de obicei nu prea cred ca-s fericit. Cand ma plimb prin natura ma simt impacat, si uneori cand bag alcool si iarba simt niste chestii faine, dar trec repede.

| manumescbosssdeboss a răspuns:

Sa-mi cumpar multe haine si sa ma inteleg bine cu cei din jur.Sa fiu apreciata si laudata de toata lumea.

| TheDrink a răspuns:

Dragostea si pacea.