| questt a întrebat:

Ce tratamente naturaliste recomandati pentru indepartarea cosurilor? nu vreau creme, solutii etcbig grin

4 răspunsuri:
| ♥.Sagemix a răspuns:

Foloseste sapunul Dove. Eu il aplicam exact pe cos si dormeam cu el pe fata. Desi se spune ca iti afecteaza tenul, nu am patit asta, momentan. Dar, difera de la persoana la persoana.
Sau, o data cand erau foarte pronuntate (. nu mai scapam de unul de doua saptamani, era unul gigantic!) am folosit timp de o saptamana tratamentul cu argila. Aplicam masca o data pe zi, adica seara. A avut efect in primele 2 zile.
Sincer, pe astea doua le recomand oricui. happy Au efecte.
Nu folosi pasta de dinti (cum am mai auzit la unii ) pentru ca ti le va face si mai mari. [-x
Ce ti-am recomandat eu nu sunt chiar tratamente naturiste, dar au efecte rapide asupra cosurilor. Mai este si spalarea cu ceai de musetel. etc. gasesti si pe google, dar eu una, nu am incercat, deci nu iti spun ce nu stiu.hee hee

| imyourdestiny2 a răspuns:

Masti cu fructe sunt cele mai bunebig grin
de exp: cu o felie de portocala iti dai pe fata si lasi 5 min
sau pisezi o banana si pui o lingura de miere amesteci lasi iar 5 min.sunt multe cauta si u pe google kiss