| Ochiialbastrii a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa nu ma mai doara cand ma epilez cu epilatorul? Pana acum m`am facut cu crema dar mai mult cu lama si m`am hotarat sa folosesc epilatorul insa am incercat si ma doare foarte tare! ce sa fac? eu am epilator silk epil de la braun!

3 răspunsuri:
| teiube a răspuns:

Si eu ma epilez cu epilatorul dupa ce il folosesti de mai multe ori nu o sa te doara dupa epilare sa nu te bagi in dusi sa te speli pe picioare pentru ca pori sunt deschisi aparatul smulge si daca te bagi in cada si te speli pe piciore cu apa te poti infecta nici eu nu am crezut am crezut ca e o prostie pana cand era sa o patesc apa are impuritati si in contact cu pele epilata cu epilatotrul pote genera infecti, dupa ce te epilezi da cu o crema de corp calmanta si nu te doare p.s nu te mai face cu crema depilatore ca mirose urat si iti creste parul padure pe piciore mult succes

| OrangeJuice a răspuns:

Suporti.Prima si a doua oara doare cel mai tare, dupa te obisnuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vei obisnui.incearca sa faci un dus sau o baie si apoi sa dai cu o crema foarte hidratanta. daca nu merge, bagati niste casti in urechi cu ac/dclaughing) eu asa fac! si chiar nu doare asa tarebig grin