Întrebare recomandată | IoanaCSD a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a îmi tine mai mult bateria la telefon?

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Scade luminozitatea, opreste anumite optiuni. renunta la reclame meteo spre ex. sau la lucruri ce iti cer conectare la internet. opreste wifi cand nu folosesti. sterge ecranul mai des. nu il mai suprasolicita aiurea. Sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Economiseste energia. Nu mai sta asa mult pe telefon. Bateria iti va tine, daca ai internetul, datele si bluetooth-ul dezactivat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luminozitate sub 50%, opresti dezistalezi sau dezactivezi aplicatiile care nu le folosesti

| Nume2 a răspuns:

Sterge aplicatiile pe care nu le folosesti, incearca sa iti incarci telefonul intre procentajele de la 20%, 30% pana la 70%. 80%. Opreste senzorii si conexiunile de care nu ai nevoie ( la senzori depinde de telefon, ex: la unele telefoane poti da cu mana pe deasupra si sa se aprinda, senzorul pentru aia fiind mereu in functiune consuma baterie ) Incearca sa pastrezi luminozitatea mai scazuta, sa fie confortabila pentru tine dar nici la maxim. Inca 2 sfaturi cand ai telefonul la incarcat: nu il lasa peste noapte si nu il folosi. Numai bine!

| andrabella a răspuns:

Cand este telefonul la incarcat sa nu mai umbli pe el. lasa-l sa se incarce

| kingersome a răspuns:

Porneşti modul avion, dar să nu-i dai drumul ok?

| DinuAurel a răspuns:

Am raspunsul potrivit. Uite un articol exact pentru asa ceva:
http://aktualnews.ro/......e-bateria/

| DeliriaRO a răspuns:

Buna, eu nu stiu cam multe modalitati dar iti zic vredoua!
Ar trebui sa dai luminozitatea mai scazuta, ai putea da pe modul economisire bateri, sa stergi aplicatiile inutile care nu-ti trebuie, sa nu lesi wifi-ul sau bluetooth-ul aprins ca ea mai multa baterie de cat crezi.
Eu cam atat stiu, sper ca te-am ajutat mult noric!

| MyOnlyLove a răspuns:

Sau dai la economisire baterie