| Innovation a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a primi bursa de merit/studiu? Sunt clasa a 7-a.Cum trebuie sa fac dosarul si de ce am nevoie?

3 răspunsuri:
| SimoNARaluCA a răspuns:

Diriginta voastra ar trebui sa va informeze in legatura cu asta.Din cate stiu eu, totusi, sora mea mai mica nu a avut nevoie de nici un dosar.Chestia e ca ar trebui sa ai media generala mai mare de 9, 50 sau ceva de genul(asta, la fel ca suma de bani din fiecare luna depinde de respectiva scoala). Sper ca te-am ajutat si succes cu bursa :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru bursa de merit trebuie sa ai medii foarte mari si sa le mentii. Altfel, o pierzi chiar in timpul anului.

| Snowfall a răspuns:

Pai cel mai sigur ar fi sa intrebi la secretariat sau un profesor care stie. Ei iti vor spune cu certitudine ce iti trebuie.