| dollydee a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a scapa de virusii din calculator?

Am antivirus nod32 si a detectat mai multi virusi in diferite locatii, mai ales in C. Am incercat sa ii sterg, insa nu a mers... Exista vreun program pe internet pentru astfel de probleme?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa reinstalezi windows-ul si sa reformatezi toate partitiile, dar daca formatezi si celelalte partitii o sa pierzi tot ce aveai in pc.Salveaza fisierele din pc pe un stik si apoi reinstalezi windows-ul.
Bafta.

1 răspuns:
| тøххynee a răspuns:

Da clik pe antivirus.
si in staga ai asa ''computer scan''da click pe ala acolo si o sa-ti apara doua modalitati da a scana alege prima ''smart scan'' dai click pe el si astepti sa scaneze... daca iti mai apare ceva inre timp sa ii dai ''delete'' la virusi.
si eu am acelasi antivirus si eu asa fac si am calculatorul curat...
sper ca te-am ajutathappy