| Themoreyouknow a întrebat:

Ce va deranjeaza atunci cand navigati pe aplicatiile de socializare (Instagram, Fb, Snap etc )? Ce ati vrea sa se schimbe pe aceste platforme?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Simplul fapt ca prin continut creezi o dependenta.
Am observat-o azi dimineata cand mi-am amintit ca un coleg sta undeva la o ora pe FB imediat cum se trezeste sta o ora iar apoi isi continua rutina, deci zic si eu sa stau 5 minute sa vad niste 'memes' "de calitate"... din 5 in 10 si din 10 in 15 pana sa-mi dau seama ca desi aveam lucruri mai bune de facut planuite pe dimineata asta si destul de importante, totusi am stat 15 minute cautand "perfectiunea", ceva-ul care sa-mi faca ziua.
Ce-as vrea sa se schimbe? Multe... si daca stau sa le enumar cred ca-o sa-mi iau pietre in cap ca dac-ar fi dupa mine, retelele astea ar fi relativ ilegale (din mai multe puncte de vedere); dintre care si care este cea mai nasoala: reclamele pe modelele relativ p@rno, sa nu mai existe posibilitatea ca tu sa faci bani doar pentru ca ai corp de papusica sau de papusel cu forme si extra: mai o țâță, mai un fund, mai un mușchiuleț, mai un orgănel în erecție sau o vulva relativ definita care se difuzează prin hainele care sunt acolo doar ca sa nu fie dat jos continutul pentru "nuditate", si sa faci bani cu carul cand altii isi rup spinarea ca sa castige 8 lei/ora sau cat dracu se mai plateste cu minimul pe economie la ora, eventual in romanica; sau sa nu mai existe discrepanta intre tine ca utilizator si tine ca produs, de fapt pe o platforma gratuita (sansele sunt indubitabil destul de mari ca chiar) tu esti produsul.

| Nume6 a răspuns:

Multe postări spam fără sens, pseudointelectualii.

| Ionut659 a răspuns:

Păi pozele fără sens. Ex: unu își pune poză cu el blurata sau pe jumate cu el. De ce ai face asta? Arăți că ai un telefon /cameră la 5 lei de pe wish?