| alina17ilinca a întrebat:

Ce va face cu adevarat fericiti in viata? Ce inseamna pentru voi fericirea?

Răspuns Câştigător
| alecsalecs a răspuns:

Ca sa fi cu adevarat fericita si fara sa ai sufletul ranit trebuie sa inveti mai intai sa stii sa te bucuri de lucrurile simple si minore de exemplu de un rasarit de soare de ciripitul unei pasarele! Stiu ca poate ti se va parea banal deoare ce noi cei din ziua de azi aproape ca vrem sa fim fericiti doar de ceva foarte maret si de cele mai multe ori nu aceste dorinte nu ni se indeplinesc tocmai cind ne dorim! De Aceea pina la indeplinirea dorintelor cele mari trebuie sa ne bucuram de cele mici ok? Fericirea poate consta in aproape orice., ok? fi fericita ca ti am raspuns si bucura te de viata! ok?

| alina17ilinca explică (pentru alecsalecs):

Ha, esti tare! Chiar m-ai facut sa zambesc. Multumesc!

| alecsalecs a răspuns (pentru alina17ilinca):

Pai serios acum doar ca nu ne dorim sa ajungem pe luna ca in rest avem o gramada de dorinte! si suntem tristi cand nu ni se indeplinesc..suntem tristi cind cineva ne paraseste ma refer in dragoste..suntem tristi cind perdem cine stie ce lucru ..si nu stim sa ne bucuram de chestii marunte,,, vrem doar chestii marete.off of.sa ai o zi frumoasa si fi mereu cu zambetul pe buze nu doar cind cind cineva iti da motive..incearca acest lucru si inima ta si sufletul tau vor avea doar de castigat.

sper.sa mi dai funditalaughing)

te pup.o zi buna.

| alina17ilinca explică (pentru alecsalecs):

laughing haha merci...sa ai si u o zi buna!
Dar cum e cu indeplinirea viselor ce tin de cariera sau de viata pe viitor. Daca iti doresti cu toata inima sa devii cineva (orice profesie) si simti parca ai avea calitati si tot ce-ti trebuie, insa nu-ti reuseste din careva motive...cum sa te porti atunci? Unde sa mai cauti fericirea?

| alecsalecs a răspuns (pentru alina17ilinca):

Multumesc pentru fundita...
pentru restul intrebarii care mi ai pus o aici jos...imi este greu sa ti raspund in cuvinte..sau in citeva secunde ar trebui sa ti fac o adevarata "harta" sa reusesti sa ti indeplinesti toate dorintele chiar daca par greu de realizat cu putina incredere poti reusi! ok? asa pe scurt sa ti raspund

5 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Cel mai mult sunf fericita cand primesc o veste buna, cand primesc cadouri si cand am langa mine persoane dragi. pentru mine fericirea e un sentiment placut pe care il simt, este o emotie puternica ce nu o poti controlawinking