| Missin`you` a întrebat:

Ceaiul verde slabeste?happy

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu slabeste, dar te ajuta.adica daca tii si putina dieta sigur slabestiwinking

9 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Din ce in ce mai multe persoane ce au probleme cu kilogramele in plus apeleaza la ceaiul verde.
Creste arderea de calorii - ceaiul verde accelereaza metabolismul si cantitatea de grasimi arse creste. Acest proces se numeste termogeneza. Acesta mareste caldura din corp accelerand metabolismul si ca urmare arde caloriile.
Diminueaza apetitul - ceaiul verde ajuta la controlarea apetitului. Nutrientii ce se afla in ceai trimit semnale catre creier si stomac scazand apetitul si micsorand cantitatea de mancare ceruta de organism.
Creste nivelul de energie - ceaiul verde poate trimite semnale catre creier care permit imbunatatirea atitudinii mentale pozitive. Pentru ca el actioneaza in majoritatea partilor din corp, acesta tinde sa puna mintea intr-o stare pozitiva si relaxata, lucru ce face ca organismul sa se simta mai echilibrat si sincronizat.

pupicilove struck

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are efect diuretic si antioxidant, stimuleaza metabolismul si ajuta la slabit daca tii o dieta sanatoasa si faci mult sport (practic inmulteste numarul de calorii pierdute prin sport).

Răspuns utilizator avertizat
| g_7133 a răspuns:

Ceaiul verde e bun pentru sanatate :-).

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu stiu, da mie imi place verdele!

| zumba zumba a răspuns:

NU, in nici un caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul verde iti distruge stomacul

| CulturismFitness a răspuns:

Ceaiul verde ajuta la slabit atunci cand este consumata zilnic o cantitate de 3-4 cesti de ceai: http://www.culturismfitness.ro/fitness/ceaiul-verde-slabeste/

| iubire_3980 a răspuns:

Nu cred.doar daca ti si regim ceva