| FlashXLight a întrebat:

Ceao!
Ieri am aflat ca un coleg ma place, respectiv colegul meu de banca. De cand stau cu el in banca il plac in jur de 91 - 92% iar ieri am fost intr-o excursie si trebuia sa fim 2 cate 2 iar el m-a intrebat daca sunt cu el si am zis da. Colegele imi tot spun ca daca eu nu fac primul pas nu va mai fi interesat de mine, si ele imi tot spun sa il intreb daca vrea sa fie cu mine, dar mi`e oarecum frica de ce va spune el. E cam prima data cand plac pe cineva cu adevarat si nu stiu cum este sa ai o relatie, adica, daca el continuu vorbeste cu alte fete si mai rar ma baga in seama ma place?
Vreau detalii please pentru ca nu mai stiu ce sa mai fac. Ieri m`a intrebat cat la suta il plac si m`am speriat foarte tare si am inceput sa rad, ii zambeam asa mai tamp, apoi m`a intrebat o colega ceva si am fugit repede usurata. Cred ca el a considerat ca nu il plac... Cum sa-i spun ca imi place mult de el? Cum sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine? Daca zice da ce e permis si ce nu intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| exya_5295 a răspuns:

Hei buna, eu nu sunt de acord ca o fata sa il intrebe pe un baiat mi se pare ciudat, cel mai bun lucru e sa ii bati apropouri si nu mai fi asa timida cand vorbesti cu el, in caz ca iti faci curaj si il intrebi (nu spun sa nu o faci sau sa o faci) si el iti spune nu asta e viata nu se opreste la el draga mea sunt destui baieti pe lumea asta :X sfat: sa ai mai mult tupeu