| Sadiss a întrebat:

Ceao TPU. am o problema. placa de sunet nu mai scoate sunetul si nu e arsa. am incercat sa reinstalez software-ul. nimic + ca de fiecare data cand reinstalez windowsul( in perioada actuala. ultimele 2 zile). imi apare blue screen fix cand incepe instalarea. ce pot face( am incercat cu antivirus )

1 răspuns:
| maryellen91 a răspuns:

Pai vezi ca ai in bara de start sau la control panel un difuzor portocaliu (realtek hd sound effect manager) dai pe el si acolo sus sunt niste optiuni, tu dai acolo unde sctie audio I/O si dai click pe boxa unde ai bulinuta rosie albastra sau verde(pe care ti-o arata selectata)si iti apare o casuta si bifezi in casuta "line out" (daca nu merge alege altceva)dai ok si gata!
sper ca despre asta este vorba

bafta!