| andreiurza33 a întrebat:

Ceau! treaba sta cam asa am cunoscut pe cineva, un baiat acum cativa ani! si nu am mai tinut legatura cu el o vreme dar nu am fost iubiti nici macar nu ne placeam. el este mai batran decat mine. o inceput sa imi placa de el si i-am dat cerere de prietenie pe facebook. intr-o zi am vorbit cu el. " buna ce faci ma mai sti" si din astea am vorbit ceva si dupa o ora si ceva el:
"iesim la un suc intr-o zi?"
eu:"sti am foarte mult de invatat anul asta e unul greu nu stiu cand am avea ocazia"
el: "hai te rog "
eu: "uite nu promit imic poate intr-o zi"
el" sunu-ma cand potii fie acel telfeon si in toiul nopti"
am mai vorbit o vreme si dupa am iesit. eu ma gandisem numai la acea conversatie. intr-o zi cand lucrurile imi mergeau prost nu mai aveam banii, mama plecase de acasa in concediu zicand ca nu mai suporta tata s-a retras la tara eu am ramas singura acasa. si intr-o zi dupa ce am terminat cu exzamenele si am primit raspunsurile am fost foarte fericita de rezultate si l-am sunat.
eu : "ceau esti disponibil"
el:"da doamna, fara suparare dar cum va numiti?"
eu:"sunt eu " atuncia a ras si a zis: " da de ce vrei sa ne intalnim?"
eu" daca ar fi asa ce ai zice?"
el"iti plac trandafirii rosi sau cei albi"
eu : "rosii dar ce legatura are"
el "sa tiu ce florii sa iti iau"
ne-am intalnit si el mi-a adus in cadou un ursulet super dragut care tine in brate un buchet de trandafiri rosii. am vorbit el se uita la mine patrunzator parca era cu gandul in alta parte. m-a condus acasa si m-a sarutat doar pe obraz din pacate doar pe obraz. eu in momentul in care m-a sarutat intetinot m-am facut ca mi se face rau. adica m-am dat putin pe spate. el m-a intrebat daca sunt bine si daca nu vreau sa stea cu mine. si i-am zis sunt foarte bine. inainte cu o zii de re revelion adica pe 30 am vorbit si m-a intrebat daca nu cumva vreau sa ne petrecem noapte dintre anii impreuna. el este casatorit adica in divort, recent a bagat divort. a fost o surpriza cand am auzit deoarece nu stiam ce el se desparte de nevastsa. si am zis :sincera sa fiu nu stiu. eu find tot singura acasa si pana la ura in noaptea de revelion la 10 noapte eram imbracata elegant aranjata si m-am dus la el acasa. l-am luat pe nepregatite si m-a intrebat ca ce caut acolo ca nu i-am zis ca voi veni si din astea. el s-a schimbat si am iesit in oras nu am avut noroc sa gasim o masa kibera la nici un local asa ca ne-am plimbat singurii in oras. la ora 12 am fost in centrul orasului si numaratoarea inversa incepuse. fratele meu cand s-a zis"la multi ani 2013"el m-a infascat si ma sarut. a fost un sarut ca in filme. dupa aceea el si-a cerut scuze si s-a oferit sa ma duca acasa eu i-am zis de ce sa iti ceri scuze? pentru ca probabil mi-ai facut cel mai frumos cadou pe acest an? ne-am sarutat din nou si am petrecut o noapte romantica. maine plecam impreuna la munte. dar eu tot nu stiu ce sa cred despre relatia asta. ce sa fac ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Numero1 a răspuns:

Daca nu esti sigura de el inseamna ca ai tu un motiv, dar noi nu prea avem ce sfaturi sa-ti dam decat sa-ti asculti inima.