| daniellllaaaa a întrebat:

Cei care ati luat note mari la examenul de evaluare nationala, cum v.ati pregatit? Cat ati lucrat?

4 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Pai depinde ce clasa esti.
Eu o sa dau evaluarea nationala in Iunie.
Pai facem pregatire cu profesori, voi nu faceti pregatire?
Poti de asemenea sa intri pe site-uri si sa vezi modele te test si sa te apuci sa faci exercitii.

| TheRealDaniel a răspuns:

Nu trebuie sa lasi invatatul in ultimul moment, trebuie sa inveti cu cateva luni inainte si sa asimilezi informatiile usor nu toate odata, creierul supraincarcat cu informatii intr-un timp foarte scurt va sterge acele informatii (le vei uita). Bafta la evaluare!

| Bogdanel97 a răspuns:

Am avut profesor de 2 ori pe saptamana imi dadea 14 subiecte pentru examen/ saptamana plus ce mai lucram eu acasa, tot subiecte pentru evaluare nationala. Trebuie sa muncesti mult daca vrei nota mare la examen si sa fi atent in clasa la ce se preda la ore.

| AlexandruȘmecheraș a răspuns:

În primul rând,trebuie să fi atent la școală. Trebuie să fi atent la evaluarile pe care o să le faceti (recapitulările), trebuie să faci opțional (să iti iei niste caiete cu subiecte asemanatoare examenului de evaluare) și să rezolvi cât mai multe. Dacă ai posibilitatea, ia ore suplimentare! big grin. Dacă nu intelegi ceva, intreaba-ti profesorii la timp, crede-ma eu nu i-am intrebat la timp si cand a venit momentul in care aveam de facut aceste lucruri mi-a parut rau. Fi foarte atent la subiecte, unele te pot incurca! big grin Baftă la invatat! big grin :* SPER SA IEI O NOTA MARE! :* big grin