| Annabella9719 a întrebat:

Cei plecati in strainatate.Cum sa descurcati cu dorul de casa? Eu visez mereu ca ma intorc in satul meu natal.Un sat nu prea dezvoltat dar ma incarca mereu amintiri legate de el.Acolo am copilarit pana la urma.De dorul de familie nici nu mai zic.E foarte greu.Chiar daca tara in care sunt e dezvoltata si m-a lasat cu niste pareri foarte bune.Chiar daca acasa este saracie.Oh, Doamne.

6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Asta e la inceput, pe urma te obisnuiesti! Nu poti sa stai si sa te gandesti doar la asta! Munceste cu spor sa-ti rezolvi problema pentru care ai plecat si, daca ti-e asa de dor, intoarce-te inapoi acasa! Strainatatea e pentru oamenii tari, cei slabi nu au ce cauta acolo! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sarac dar cu amintiri, decat strain bogat fara amintiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum sa descurcati cu dorul de casa?" Nu am asa ceva. Am fost de recent in tara si nu stiam cum sa plec mai repede.

| Annabella9719 explică (pentru anonim_4396):

Am pus s in loc de v! Ma enervati voi astia perfecti care corectati orice!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annabella9719):

Depresia ti/a ajuns la ochi? ti se pare ca am corectat ceva? Eu doar am pus aia ca sa vezi la ce raspund. Te evit de acum ca esti vai si amar observ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linisitit prietene, ca nu sunt sarac.