| anonim_4396 a întrebat:

Ceva ce nu e in regula din punct de vedere moral, rational si care ar avea consecinte grave, o faci o singura data, se numeste experimentare, inveti ceva din asta daca reusesti sa depasesti, iar daca o faci a doua oara deja e o greseala pentru ca stii cum a fost si o repeti fiind constient de urmari. Cat se apropie de adevar ceea ce am spus aici, voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce ai face ceva ce nu e în regulă din punct de vedere moral și rațional, având consecințe grave?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Unii oameni o fac inconstient, fara sa isi dea seama pe moment, se poate intampla.