| geograful a întrebat:

Ceva pentru cosuri?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P. S. dar ar fi bine sa consulti si un dermatolog.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@geograful, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

| pwp a răspuns:

Zynerit foloseste prietena mea si a scapat in mare parte de cosuri

| Wanna_1916 a răspuns:

Eu mi-am luat de la o companie. Amway o crema pentru crema si puncte negre. firma se numeste BEAUTYCYCLE. eu mi-am luat-o de o saptamana si nu mai am nici un cos. si pe LG iti mai face si fata fina love struck

| Mihaela a răspuns:

Eu am folosit ceva gen skinoren, si acum folosesc mibazon, nu este pentru cosuri, este nu stiu ce de la o farmacie veterinara, o folosesc de vreo saptamana, si tin sa te anunt, ca e destul de buna. mi-au trecut o parte buna din cosuri.
sper ca te-am ajutat.

| sarah4589 a răspuns:

Zineryt:p... funda?

| NikolasXD a răspuns:

Crema pentru ele, si sa te speli foarte desp pe fata lol happy

Întrebări similare