| sissy a întrebat:

Chiar nu ma descurc...colega mea e mai indrazneata, poarta fustite scurte, maieuri decoltate si mai nou are niste fite. sincer eu nu pot sa fiu ca ea.eu sunt mai timida si chiar nu mas simti bine sa merg pe strada ca ea pe treisfert dezbracata sau sa mi se vada lenjeria intima.Vecinii mei o iau la ochi rai si spun ca ii cur***abig grin scuzatimi expresia dar e cea mai folosita, sau poate singura spusa de vecinii mei, sau oamenii care o cunosc. Multi au o parare proasta despre ea ba chiar unii imi sfatuiesc parintii sa nu ma mai lase asa de mult cu ea.Eu vreau doar sa am si eu lipiciul ei la baieti dar sa nu fiu barfita de oameni...Cum sa atrag si eu baietii fara sa fiu imbracata extravagant, fara sa port cine stie ce haine sau sa fiu machiata in cine stie ce fel? si daca puteti va rog sa-mi dati sfaturi despre tema "indrazneala" .am incercat dar numi prea dau seama de ce ar trebui sa fac prin asta, ce trebuie sa fac ca sa fiu indrazneata? ce trebuie sa fac sa atrag baietii?

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si eu am avut o prietena pana acum o luna, care arata super, toti baietii o pipaiau si ii ziceau mereu ca vor sa o f*** .toti oamenii si toti copiii o credeau o c***a si o barfeau, insa ea nu era asa... ea era doar frumoasa si toti baietii ziceau ca e buna insa niciunu nu vroia sa fie cu ea ptc era considerata o "fata usoara". Din pacate ea s`a mutat si acum o vad rar si imi e ft rau de ea ptc a fost si este cea mai buna prietena a mea.
Cred ca cel mai bine e sa ai o discutie cu eawinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Scumpo, prietena ta cred ca nu are ce face si vrea sa fie bagata in seama. U sa nu te iei dupa ea niciodata. Daca ea vrea sa vb oamenii urat despre ea e treaba ei happyU trebuie sa te imbraci normal, sa fi naturala.Nu trebuie sa te machezi cine stie cum sau sa te imbraci cu haine extravagante. Daca vrei sa atragi toate privirile spre tine, poarta-te frumos cu cei din jurul tau, fi prietenoasa si amuzanta.Asa ca las-o pe prietena ta.Mai tarziu v-a regreta pentru cea a facut.

nony
| nony a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepi sa-ti cauti alta prietena.Crede-ma,cu ea ca prietena toti te vor considera exact ca ea, chiar daca u vrei sa pari altceva.
Nu te schimba doar de dragul de a atrage atentia. Exista triliaone de feluri de a atrage atentia unui baiat, nu numai prin fuste scurte si sutiene la vedere.
Eu cred ca esti o fata inteligenta, iar inteligenta in ziua de azi trebuie pretuita.
Cine te place te place pentru ce esti.si apropo, vrei sa atagi atentia la multi baieti? crezi ca te descurci cu toti daca ar fi asa, sau ai intra in mai multe probleme?

| Antrax a răspuns:

Eu zic sa te imbraci cum vrei tu. Eu am o multime de prieteni baieti pentru ca au despre ce vorbi cu mine ma mai informez de pe net despre football, masini cateodata ma joc footbal pe afara cu ei.Nu stiam ca e asa distractiv sa alergi dupa minge.laughing

| anaid a răspuns:

La ce bun ca atrage baiatii? Ei au aceiasi parere desprea ea ca vecinii tai... daca ai sta sa te informezi mai mult ti-ai da seama ca e adevarat ceea ce spun. Tu poti sa ataragi baietii prin caracterul tau, nu e nevoie sa fii ca ea, in cele mai multe cazuri baietilor le plac fetele timde...chiar daca nu vor sa o recunoasca...bine poate nu chiar asa de timide trebuie doar sa iti faci curaj sa iesi din casa...pentru ca altfel nu ai cum sa atagi baietii ca nu esti magnet...

| Pho3nix a răspuns:

Stai in banca ta si fii tu insati.

| lolly_3072 a răspuns:

Pai vorbeste cu ei, arata-le ca esti o fata de treaba, naturala, amuzanta si cu capul pe umeri...despre prietena ta.baietii se uita la ea doar pentru...stii tu mai bine ce vreau sa spun.asa ca eu te sfatuiesc sa mergi odata cu prietena ta cand se intalneste cu niste tipi asa mai de treaba si demonstreaza-le ca tu esti exact opusul .Succes.:* si sper ca ti-am fost de folos.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta ori este ori vrea sa para curva si forteaza nota. tu stai cuminte si vei avea succes. fetele ca tine sunt dorite de baieti sa le fie iubite si sotii. cele ca prietena ta sunt dorite pentru sex si atat.nimeni nu doreste o iubita sau sotie care a intins tot cartierul sau le-a aratat-o la toti pe strada.prietena ta este genul fusta scurta minte scurta. daca vrei sa fii indrazneata, spune intotdeauna ceia ce gandesti. iar baietii se dau la ea fiindca ei stiu ca ea asta vrea. iar pe tine sa stii ca nu te ocolesc ci te pastreaza atata timp cat vei dori tu. ia incearca si fa o proba. cerei prietenie unui baiat si vei vedea ca nici nu te mananca si va si accepta imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o vei urma pe prietena ta la gesturi si imbracaminte...se vor tine baietii dupa tine. dar cei fara educatie.si "vagabonzi", un baiat inteligent nu s'ar uita dupa fustite scurte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate am o prietena la fel