| anonim_4396 a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa fac. Azi e luni, ziua pe care o iubesc cel mai mult (cica...). Chestia e ca nu pot sa invat deloc. Am de invatat la bio si tehnologie si mai dam si test. M-am chinuit sa bag ceva la cap si am retinut ceva dar pur si simplu, parca nu e acolo, in creier. De obicei invat tot, relativ repede si tin minte timp de o saptamana lectia dar acum chiar nu ma simt in stare sa fac NIMIC! Plec la 12 la scoala. Pana atunci astept ceva sfaturi happy

6 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Inveti mecanic, trebuie cand inveti sa faci corelatii cu informatiile pe care le ai stocate deja in creier ca sa poti retine mai repede si pentru o perioada mai mare de timp. Iti dau un ex, eu cand invat statele si capitalele la geografie invat initialele de la stat si de la capitala si le compin ex :GERmania-BERlin sau SUedia-STockolm, sau OLAnda -Amsterdam.La tehnologie eu am copiat big grin si asta iti recomand si tie, invatatul calumea e pentru obiectele cu adevarat importantehappy

| Carmen100 a răspuns (pentru heartslow):

Stiu asta dar avem o profa la tehnologie care are ochii zici ca e soim! Nu poti sa te uiti in stanga sau in dreapta fara sa te vada. Sa nu mai zic ca daca ma vede unu din "minunatii" mei colegi sunt spusa pe loc si imi direct 2 in catalog profa aia.

| godinkyzz a răspuns (pentru Carmen100):

Sa stii ca nici colegii mei nu-s asa minunati!
Handicapatii parasc din ori ce!
Doamna cutare m-a speriat, Doamna cutare m-a tras de bluza etc...
Parcas nebuni frt

| Carmen100 a răspuns:

Pai... am dat test la bio si am luat 10 iar la tehnologie ne'a dat sa scriem din carte laughing

| Deriol a răspuns:

Si eu am azi tot bio si tehno si dau test la mate laughing, si prefer sa am incredere in ceea ce retin din clasa.

| Carmen100 a răspuns (pentru Deriol):

Si raspunsul tau e...