| anonim_4396 a întrebat:

Chiar se fac bani din TikTok in functie de numarul de vizualizari?

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da. Dar momentan se fac putini (exact cum se faceau si din Youtube prin 2012-13 ).
Venitul din Youtube a crescut, asadar, chiar daca momentan venitul din tiktok este mic, pe viitor o sa tot creasca.

Se poate face insa nu si din Romania. Curand vine si la noi.

| Cosmin89321 a răspuns:

Foarte putini, daca pe yt vezi cel putin o reclama pe videoclip, pe tik tok reclamele sunt mult mai rare, nu incerca sa traiesti din aplicatii de genul, tik tok poate isi va pierde popularitatea candva

| Nemessys a răspuns (pentru Cosmin89321):

Ce te face sa crezi ca tiktok isi va pierde popularitatea? Da. stiu ca ai spus,, poate", dar ce te face sa crezi ca are sanse sa se intample?

| Cosmin89321 a răspuns (pentru Nemessys):

Nimic pur si simplu cred ca nu va tine la nesfarsit, va ajunge ca vines sau cum era aplicatia aia

| Hugify887 a răspuns:

Da, dacă ești în America