| dragutza a întrebat:

Cine a citit scrisoare de dragoste sau elevul dima dintr-a saptea de mihail drumes?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu, pe amandoua, prin clasa a cincea sau a sasea. Atunci m-au impresionat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Au fost cartile de suflet ale copilariei mele.

| Marii a răspuns:

Acum am inceput scrisoare de dragoste, si elevul dima dintr-a saptea mi-a placut foarte mult. happy

| xibalba a răspuns:

Am citit invitatia la vals a lui drumes, voiam sa citesc si scrisoare de dragoste, dar am amanat. Elevul dima am citit`o si mi-a placut, e ok. Dar invitatia la vals e deosebita.

| Emeraude a răspuns:

Deasemenea, si eu le-am citit. Cred ca nu exista iubitor de literatura in Romania care sa nu fi citit macar una (daca nu obligatoriu, ambele). Stilul caracteristic lui Drumes e intr-adevar deosebit, scrie cu precizie, nu se pierde in detalii si totusi stie cum sa contureze cu subtilitate orice aspect, iar finalul, chiar daca ai impresia ca il cunosti dupa circumstantele precizate, totusi pot aparea schimbari dramatice de scenariu...Nu stiu, m-a fermecat Drumes dintotdeauna, as minti sa zic ca este autorul meu preferat dar macar pot spune ca e unul dintre eihappy.

| MissD a răspuns:

Eu le'am citit pe aman2. Foarte frumoase. si totusi foarte diferite. de ex scrisoare de dragoste mi se pare ca se aseamana cu invitatie la vals. AMbele sunt de dragoste. Dar elevul dima e cartea mea prefarata. nu te plictiseste deloc fiind foarte captivanta.

| larisa_6959 a răspuns:

Eu am citit invitatie la vals de mihail drumes si mi-a placut foarte mult, ti-o recomand si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doresc si eu daca se poate, sa-mi trimita cineva prin email "scrisoare de dragoste" sau dati un link de unde eas putea-o descarca. (giorgianaastefanei@yahoo.com)

Multumesc frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit scrisoare de dragoste in clasa a5a si mi-a placut, acum vreau sa citesc elevul Dima si panza de paianjen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gunoaie

| Prajiturica_6436 a răspuns:

Am citit elevul Dima :X iar acum citesc scrisoare de dragoste...:X...merita citite love struck