| anonim_4396 a întrebat:

Cine ar trebui să facă primul pas, fata sau băiatul?

14 răspunsuri:
| Ioana1312321 a răspuns (pentru sierra1):

Mă refer în scopul unei relații sau a unei conversații.

| sierra1 a răspuns (pentru Ioana1312321):

Nu e nici o regulă!

| Ioana1312321 a răspuns (pentru sierra1):

Dar cum ar fi mai frumos?

| sierra1 a răspuns (pentru Ioana1312321):

Frumusețea e relativă. Ești decisă, incepi. șăgalnică (și demodată) aștepți

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa faca primul pas cel care are ceva de spus. Nu doar deschizi gura si te balbai.

| Goddessss a răspuns:

Care e mai curajos. Eu am pierdut o relație pentru ca niciunul nu ne am zis la timp si nu ne am exprimat sentimentele si aia o fost

| Goddessss a răspuns:

La mine, băiatul a făcut, dar depinde de curaj si de persoana.

| GouDidodino a răspuns:

Fata

| Eugen80 a răspuns:

Inainte se spunea ca baietii, dar in ultimii ani, s-au cam schimbat treburile. Bine ar fi sa faca primul pas cel care are curaj si este sincer. Poti face multi primi pasi, dar depinde si de urmatorii pasi.
Eu recomand sinceritatea, pentru ca indiferent ce se intampla mai departe, doar cu sinceritatea poti trece peste si NIMENI nu te poate judeca pentru asta.
Jocul "relatiilor" este vechi si e bine sa incepi cu primul pas. Ideea este ca, indiferent cine face primul pas, este bine ca tu, indiferent daca esti fata sau baiat, trebuie sa fi incercat macar o data sa faci primul pas!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Daca stiti ca va iubiti amandoi, dar baiatul poate de teama nu iti zice, spune-i tu

| DanTeSkies a răspuns:

Ambii au picioare, ar putea face amândoi în aceeași măsură primul pas. laughing
Acum sincer, chiar nu contează cine face primul pas, dacă intențiile sunt bune și vă potriviți o să mearga indiferent de acest detaliu minor cu "primul pas".