| dulc3'maria a întrebat:

Cine are piercing in limba. vreau sa imi pun.cum a fost.doare? am doar in nas si acolo nu m'a durut. dar nu as vrea sa mi'l puna mai in fata nu la mijloc pe limba ca nu prea suport se poate? cat costa? mersi

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Draga mea, mi se pare ca nu stii ce-ti doresti, eu ti-as recomanda sa ti-l pui la "pasasica" pentru ca si asa fiecare pasara pe limba ei piere. Lasand gluma la o parte este un lucru distructiv pentru tine, nu o sa mai poti manca, o sa te doara si asa cum ti-au raspuns deja si altii poti sa te si imbolnavesti de mai multe boli. Dar nu vad cu ce ai fi mai interesanta? Cum ti-ar folosi tie sa te faci mai interesanta cand vei avea dificultati de vorbire si cand nu te vei putea alimenta. Oamenii nu se remarca prin asemenea metode, ci, prin ceea ce fac, prin ceea ce spun si mai ales prin ceea ce simt. Cred ca ti-am raspuns ca nu este cazul sa te automutilezi si sa te mai coste si bani, sa suferi si durere si sa devii o ciudatenie.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca, eu nu-ti vreau decat binele, vreau sa fii o tanara frumoasa, interesanta si "normala" adica asa cum te-a lasat mama natura.
Cu timpul chiar daca vei recurge la aceasta metoda despre care vorbesti, vei renunta la purtarea piercingu-lui respectiv pentru ca te va deranja si de ce sa-ti faci rau cu mana ta, cand tu esti si asa o fata super, asa cum se vede din avatarul tau.
Un gand bun, multa sanatate si nu incerca sa-i copiezi pe altii care au asemenea obiecte absolut nepotrivite, agatate de fiinta lor. Faptul ca ti-ai pus deja in nas, o sa vezi cand vei raci si v-a trebui sa-ti sufli nasul, "cat de bine te vei simti".

15 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iti pui! faci o mare greseala! limba ta iti va multumi mai tarziu.crede-ma! happy tongue

| Ana a răspuns:

Crezi ca daca o sa-ti pui pierce in limba o sa fi mai in centrul atentiei? mai interesanta? dc vrei sa te faci sita? straight face
am fost cam dura, stiu big grin scuze

| wolder a răspuns:

Citeste aici tot ce trebuie sa stii

https://deearockon.wordpress.com/......-in-limba/

a costat 60 de lei la salon

| Zâmbărici a răspuns:

Daca o sa ti-l pui mai in fata nu o sa vorbesti normallaughing, o sa te deranjeze la vorbit.Doaree...Costa cam in jur de 50-60 de lei cu tot cu pierce, cam asa. Daar sper ca esti constienta ca acest pierce poate provoca boli cum ar fi hepatita c sau SIDA, mai ales daca ustensilele care le foloseste cel care ti-l face nu sunt sterile.
Exista riscul sa il inghiti in timpul somnului.
Este interesant un pierce dinasta dar trebuie sa avem grijawhistling.
Baftakiss

| Roxy a răspuns:

Daca iti pui pierce-ul mai in fata o sa fi sasaita.
Da in limba doare dar daca mergi la salon te poate anestezia
Costa cam in jur de 100 de lei tot.cu pierce(neaparat titan ca sa nu emigreze, adica sa tinda sa iasa afara din piele )care costa mai mult decat alea din argint sau metal simpluhappy
Dupa ce se vindeca complet poti sa iti pui ce vrei tutongue
Si eu am vrut dar.parinti...straight face

| UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex a răspuns:

Eu am in limba. a costat 70 de leithinking nu a durut la inceput doar ca normalthinking s-a umflat si sa albit limbahappylaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi si mie te rog frumos, u cand ti-ai dat gaura in nas te-a durut? unde ti-ai dat gaura? si de unde iei un pierce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare deloc, dar thu nu esti hotarata
daca nu suporti dc mai vrei... a si costa 75 ron la salon
eu ti-as zice decat sa dai banii pe salon mai bine vb cu cineva care stie sa faca si nu te costa mai mult de 3o ron cu totul. pierce`ul, branula si mana de lucru daca iti i-a bani...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare capu cand va aud cu atatea vrajeliii.doareeee.dar vai.nu o sa poti vorbii(2 zile). il inghitii in somn(inghiti pe dracul). astea sunt vrajeli spuse de niste fricoase care tipa si daca le inteapa tantaru.cauta forumuri specializate in asa cva.nu mai asculta toate balivernele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa faci ce vrei...straight faceoricum nu astculta toate fricoasele care habar nu au ce e un piercing. oriunde ar fi elhappymersi pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un piercing in limba, l-am dat fara sa stie parintzi big grin, il am din vara asta si nu doare delocwinking crede-ma ca pentru unii esti mult mai speciala daca ai un piercing in limbawinking...este foarte tare:X.succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai duce.ti.va.n pana meaoh go on si n-o mai speriati degeaba daca va este frica voua lasatii pe altii in paceoh go on! Si eu am pierce de 2 zilehappy si pot manca.chiar daca n-ai voie sa mananci oua, lactate si ciocolata. e bine poti manca restu...si la salon costa 3o lei...in schimb eu mi-am facut la un prieten si i-am dat 1o lei + pierce-ul, acul, fiole sa-ti amorteasca limba.nu patesti nimic mai oh go on! stai linistita:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eu azi am vrut sa-mi fac pierce in limba, dar nu am reusit. mi-am facut cu un perfuzor verde.trebuia albastru, pentru a intra pierce-ul pe el, dar nu am gasit big grin si am bagat acul, apoi am incercat sa bag si pierce-ul care a intrat pana la jumatate si apoi s-a intepenit, asa ca l-am scos. apoi am vrut sa fortez, sa bag direct pierce-ul.de intrat sus, a intrat pe unde trebuie dar de iesit... l-am strambat si iesea prea in spate.acum vorbesc putin rarait, dar nu7 se observa prea bine, si e chiar dragut accentul love struck.cand mi-am dat gaura nu m-a durut deloc, am simtit doar un fior si asta din cauza ca eram speriata. e o senzatie ciudata cand simti ca ti se misca ceva in limba, dar nu doare.acum ma doare, dar asta e greseala mea ca m-am chinuit cu perfuzorul ala prea subtire.eu zic sa-ti faci ca merita.

| vanillakidd a răspuns:

In primul rand vreau sa le spun celorlati ca daca nu stiu cum e happy sa nu vorbeasca.
vorbesti mai greu doar prima zi pentru ca e ceva nou. Dupa 3 zile poti manca perfect. Eu am si stiu ce inseamna.
E ok sa fii naturala si toate astea... da daca ai un pierce in limba nu-l vede toata lumea si te simti diferita de celalalte pentru ca ai un plus happy. ca de exemplu daca il vei scoate gaura o sa se astupe. nu o sa se mai vada aboslut nimic.

| Ghimboasa_Livius_1999 a răspuns:

Buna! Am si eu piercing in limba, cine nu a avut niciodata sa taca din gura -_- Nu te doare de loc! Eu am fost la salon, m-a costat 40 lei. Eu din prima zi am mancat, mai greu dar pute'am sa mananc. Acum e vindecat, toata ziua ma joc cu el. E super tare ♥ Daca vrei sa ti-l faci, du-te si fal, fara frica nu o sa te doara de loc! ^_^