| RyGoLeTa a întrebat:

Cine are varsat de vant poate manca paine? ce nu trebuie sa mananci?

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

Varsatul de vant (varicela) nu e o boala la care sa se impuna regim alimentar, deci esti libera sa mananci orice. Totusi, mai ales ca spui ca nu ai mancat nimic de la pranzul de ieri, parerea mea, si sfatul meu prietenesc ar fi sa mananci mancare gatita de si nicidecum stiks-uri, covrigei, saratele sau alte prostioare de genul acesta. Supa, bors, branza cu smantana, pilaf, tocanita, orice mancare preparata de mama ta, iar ca desert compot, gem, dulceata, miere pe paine, placinta, chec, etc. Sanatate maxima! love struck Pup!:*

| RyGoLeTa explică (pentru Alexaaandraaa):

Multumesc foarte mult, inca nu stiu daca este varsat dar maine o sa vina doctora si ia stie cel mai bine ce e, s-ar putea sa fie ceva de la mancare.Am mai factu varsat o singura data si stiu ca in toate viata trebuie sa faci de 2 ori.Ei bine si chiar acum cand trebuie sa incep scoala...

| mariana a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Varsatul de vant, ca boala a copilariei, da imunitate, asa ca nu se mai poate face a doaua oara. Probabil ca, ai facut o alergie la ceva si cred ca este bine sa te consulte un medic si sa-ti puna un diagnostic, asa vei fi sigura ca nu faci nici o greseala. Iti doresc multa sanatate si un AN NOU cat mai bun si cu cat mai multe reusite.

| RyGoLeTa explică (pentru mariana):

Ai avut mare dreptate a venit doctora si mi-a dat un tratament, a fost o alergie.Multumesc! Si tu sa ai multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor!

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Varsatul de vant sau varicela este o boala a copilariei, care nu te obliga la un regim alimentar anume. Doar ca trebuie sa consumi lichide mai multe. In rest, sanatate maxima!

| mona a răspuns:

Poate sa manance paine si nu are restrictii alimentare

| Iulian03 a răspuns:

Da poate manca paine si poate manca orice.