| sufletel13 a întrebat:

Cine e eroul copilariei voastre si de ce? ce intelegeti prin erou?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu prin asta inteleg altfel problema de ex...pentru mine tata a fost eroul meu pentru ca a avut grija de mine nu m-a lasat de izbeliste sa mi se intample ceva... a facut absolut tot pentru minehappyhappyhappy

24 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eroina copilariei mele a fost Xena... o idolatrizam.era muza mea.imi doream sa fiu ca ea. o luptatoare convinsa, o femeie frumoasa... dar acum am ajuns la concluzia ca eu insami sunt eroina mea happy

cami
| cami a răspuns:

Si chiar nu m`am inspirat de la ♣ Marrie Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ...intotdeauna dau raspunsul meu si dupa aceea citesc raspunsurile celorlalti happy

Janina
| Janina a răspuns:

Eroul meu a fost un prieten de familie, care din nefericire a murit acum 5 ani intr-un accdent.
El pentru mine era mai presus de tatal meu, mereu imi arata cat de importanta eram si imi acorda atentie, ma plimba, se juca cu mine... si prin tot ce facea il facea si pe tata sa fie langa mine. Acum cand nu mai e, tata s-a schimbat si parca i-a luat locul straight face

| Klara a răspuns:

Eroul meu...
hmm...
Probabil... Mickey Mouse, a carui fana am fost si sunt happy
Momentan...eroul meu e Sponge Bob rolling on the floor pe bune

Bula
| Bula a răspuns:

Eroii mei au fost: Winnetou si Old Shutterhand, un indian si un vanator alb, care s-au imprietenit; baietii din Tom Sawer si Huckleberry Finn, etc.
Au fost eroi mei, deoarece erau personaje admirate de mine, le-am savurat intamplarile si m-am edificat cu faptele lor.
Au fost eroii din primele carti (romane) citite de mine, inca in clasa a 2-a!
It recomand aceste carti si tie, chiar daca esti mai mare! Sunt excelente si pentru adulti! Poate le voi re-citi si eu, in concediu, sau chiar mai repede!

| Krina a răspuns:

Eroul copilariei mele a fost Captain Planet.Stiu ca erau pe vremea aia inele din plastic care le imitau pe cele din desenele animate.
Normal ca mi-am cumparat si eu.Intindeam mana spre cer si strigam "FIRE!" laughing
Eu prin erou intelegeam un personaj care putea face orice.
Acum nu mai cred in eroi.In viata de zi cu zi nu cred ca mai exista asa ceva.Si nu ma refer la eroi din desene animate, ci la persoane din jurul nostru pe care sa-i numim asa.Trebuie sa faci ceva deosebit si remarcabil ca sa poti fi considerat erou.

| andreutz a răspuns:

Subscriu la ce a zis si bula, chiar daca pare incredibil laughing cu o mica precizare, este Old Shatterhand, nu "shutterhand"...acele volume in care apareau winnetou si fratele lui alb m-au fascinant pana in ziua de azi, de aceea de curand le-am recitit cu placere...

| gabrielutzu a răspuns:

Winnetou si Old Shutterhand, Bruce Lee, Sora 13, Hagi, Kurt Kobain...amintiri frumoase ale copilariei.

| baba a răspuns:

Superman a fost eroul meu. Nu mi-am dorit să am toate puterile lui ieşite din comun, tot ce vroiam era să pot zbura. În nopţile de după vizionarea filmului numai la asta m-am putut gândi şi numai asta visam.
N-am mai avut alţi eroi, decât unii trecători precum fetiţa din Beetleborgs.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Cred ca eroul copilariei mele a fost Xena pentru ca imi doream sa fiu o` razboinica la fel de temut `ca ea happy
Prin erou inteleg o persoana demn de urmat in viata.

| bibix_5640 a răspuns:

Eroul copilariei mele este Scooby Doo...rolling on the floor...Desenele astea mi-au placut cel mai multlaughing...

| jamesbond a răspuns:

Micutul, legionaru', batranu' - personaje din sven hassel primele romane citie de mine clasa 3 cred. Old bastards

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supermen pentru ca e un personaj hazliu care sa ne salveze multumesc de intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroul meu este un cal pentru ca mi-a salvat viata, un erou este ceva super cool si tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie in copilarie, mi-a placut John Wayne. Baba a scris de Superman, dar era prea ireal. John Wayne imi placea cum se batea el cu toti, o mai incasa, mai dadea si el si in final te puteai astepta sa se aseze la masa cu cei pe care i-a bumbacit si sa ciocneasca un pahar.
Cel putin in filme, era om dintr-o bucata. Corect, neranchiunos si pe care te puteai baza.
Asa il vedeam cind eram mic si desi acum nu se mai dau filme cu el, cele pe care le-am revazut, nu m-au facut sa-mi schimb parerea. Mi-ar fi placut sa am un tatic asa ca el.
Prin asta am raspuns si la intrebarea a doaua, ce inteleg prin erou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... Winnetou. Actorul Pierre Brice era atat de frumos, cel putin, asa mi se parea mie.
Eroul meu real, a fost tata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xena mi s-a parut ridicola. O femeie care bate toti barbatii pe care-i intilneste, e penibil. Si nici nu mai are nimic feminin in ea. Uitati-va la femeile care fac culturism. Sint chiar scirboase, nu au nimic gingas in ele. Parca nu-s femei, parca ai mingiia un barbat, beork.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroul copilariei mele este bunicul meu...care nu mai este printre noi...il idolarizam. sper sa fiu ca ellll.intr-o buna zii... costinutza_costinutza@yahoo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroul meu este Husky Siberianul Balto, care chiar a existat, un câine minunat, după care s-au făcut şi desene, şi care-şi are statuia în Central Park.
Mai multe:dacă vrei să vezi desenele scrie Balto online, şi dă la primul. Dacă vrei să afli mai multe scrie Balto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Captain planet

| debotenerte a răspuns:

Nu am avut un erou special dar, mi-a placut PISRUIATUL

| minnesang a răspuns:

Alucarddevil serios este un vampir ce tine cu oamenii si ii cotonogeste pe ceilaltii ce se opun lorwinking