| BlackRoseeforyou a întrebat:

Cine e vinovat de moartea julietei si a lui romeo?

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Eu zic ca e scriitorul.

^_^

Dar serios acum...

In primul rand cea mai mare parte din vina o poarta imaturitatea personajelor. (julieta avea 14 ani adica serios? )
se poate considera ca o alta cauza a fost pasiunea toxica dintre cei doi care s-a schimbat in cauzele mortii.

Deci intr-un fel se poate spune ca persoanele vinovate de moartea lor sunt chiar cei doi "iubiti".

Have fun,
PT

3 răspunsuri:
| AdrianVoicu a răspuns:

Dan diaconescu

| Melany8 a răspuns:

Părinții lor deoarece ei erau împotrivă dragostei între romeo și julieta
și ei amîndoi s-au sinucis

| angel15 a răspuns:

Pai eu as putea spune ca vinovati sunt ei dar si preotul lorenzo care ii da potiunea julietei si care nu reuseste sa il anunte pe romeo destul de repede. iti recomand sa citesti cartea daca nu ai facut-o inca... rolling on the floor