| Anonima975 a întrebat:

Cine îmi apare la secțiunea,, poate ii cunoști " de pe Facebook ii apar și eu persoanei respective? Dacă îmi tot apare o persoana cu care nu sunt prietena la notificări ca poate o cunosc ce înseamnă? Help!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sugestiile alea apar in functie de persoanele cu care interactionezi, ori din cercul de prieteni al unei persoane pe care ai cautat-o, i-ai vizualizat profilul ori ai adaugat-o la prieteni.
Mie de exemplu imi apar la sugestii niste persoane cu care am putini prieteni in comun, ori nici unul, dupa ce caut pe cineva, fie ca il adaug la prieteni sau nu. Imi apar si persoanele pe care le-am cautat.
Nu cred ca apar si persoanei pe care am cautat-o, pentru ca asta ar insemna sa imi apara si mie sugestii cu persoane pe care nu le-am vazut in viata mea, si nu am nici un prieten comun.

1 răspuns:
| Zorn a răspuns:

1. Da, sunt sanse sa ii apara si ei.
2. Inseamna ca ori aveti foarte multi prieteni comuni, ori e o persoana care interactioneaza foarte mult cu prietenii tai cei mai apropiati de pe Facebook, cu care interactionezi si tu. Ori sunteti in multe grupuri comune, ati primit tag in aceeasi postare etc.