| anadraguta14 a întrebat:

Cine imi da si mie informatii despre selena gomez?

7 răspunsuri:
| buterfly a răspuns:

album: Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriţă şi cântăreaţă americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story şi Programul de Protecţie al Prinţeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records şi a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story şi Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.

Selena Gomez s-a născut în Grand Prairie, Texas. Părintii ei Ricardo Gomez şi Mandy Teefy divorţează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numit dupa cantareata Selena Tejano. Tatăl ei este de origine mexicană şi mama ei este de origine italiană de aici se vad frumoasele trasaturi

Gomez şi-a început cariera la vârsta de şapte ani, jucând Gianna în Barney & Friends. Ea a spus că a învăţat "totul" despre cum să acţioneze în timpul spectacolului. Mai târziu, ea a avut roluri minore în Spy Kids: Game Over şi filmul de televiziune Walker, Texas Ranger: Trial prin foc. În 2004, Gomez, a fost descoperită de Disney Channel. Ea a apărut ca oaspete in Suite Life of Zack & Cody şi Hannah Montana înainte de a primi rolul lui Alexandra Margarita Russo(Alex Russo)în Wizards of Waverly Place. În 2009 joaca in Wizards of Waverly Place the movie în care dintru-n accident Alex face ca părinţii ei să nu se fi cunoscut niciodată. Filmul a atras 11. 4 milioane de telespectatori. În 2008 joacă alături de Drew Seely în Another Cinderella Story, care este continuarea filmului A Cinderella Story care îi are în rolurile principale pe Hilary Duff şi Chad Michael Murry. În 2009 a jucat alături de Demi Lovato In Princess Protection Program.
Pe 29 septembrie isi lanseaza albunul de debut Kiss&tell de Selena Gomez & The scene. Pana acum a inregistrat melodii petru coloanele sonore ale diferitelor productii precun Tinkerbell, Princess Protection Program etc.

| OHmyGosh a răspuns:

Buna.
Selena Marie Gomez este nascuta in Texas pe 22 iulie 1992.
Parintii ei divorteaza cand ea avea 5 ani.sad
Sel si-a inceput cariera de la varsta frageda de 7 ani, jucand ca Gianna in "Barney & Friends".
Cu 3 ani mai tarziu a avut rol secundar in"Spy Kids:Game Over", iar peste un an(11 ani), merge la preselectii pentru"Disney Channel:.
La disney a jucat in:
Zack & Cody
Hannah Montana
Sonny with a change
si... Wizards Of Waverly Place(cu mai multe intreruperi, pentru ca a fost ceruta sa joace si in alte filme).
Intreruperile au fost:
in 2007-Another Cinderella Story ca Mary Santiago(filmul apare in 2008)
in anul 2008-Princess Protection Program ca, Carter(filmul avand lansare in 2009)
in 2009-ramona and Beezus, ea fiind Beezus(filmul apare in iulie 2010)
si in 2010-Monte Carlo(filmul apare in vara 2011).
(in toate aceastea are rol principal)
Acum specific, ca a filmat si pentru Wizards of Waverly Place the movie.
In 2009, Wizards of waverly Place castiga premiul Grammy.
Artista in timp ce si filma, lucra si la albumul sau de debut intitulat "Kiss & Tell", unde the best of a fost cunoscuta piesa"Naturally", catapultand-o pe tanara talentata in varful topurilor muzicale.
Ea continua sa filmeze pana in septembrie 2010 pentru"Magicienii"pentru ca se incheie sezonul 4.
Intr-un interviu a spus ca producatorii aui de gand sa faca si al 2-lea film"Waizards"(probabil ca va fi competitia vrajitorior si se va vedea cine isi pastreaza puterile).
Tot in septembrie 2010 apare albumul bine vandut si bine pus la punct, cu care a uimit lumea,"A Year Without Rain". Melodia principala, numele albumul, castiga multe premii meritate si ii aduce un al 2-lea disc de platina, dupa Naturally.
Dupa ce a aparut "A Year Without Rain", gata si pe primul loc in topuri si gata si super bine vandut si dat la cele mai bune hituri.

Ea nu a jucat numai in filme si seriale, ci si in desene animate(cas voce), iar unul din ele ar fi"Arthur", interpretand-o pe printesa Selenia.

Ea se implica din ce in ce mai mult in caritate. E cel mai bun exemplu de urmat pentru adolescenti si copii, dar nmici adultii nu se lasa mai prejos.
Selly are si multi fani adulti, iar ea tine enorm la fanii sai.

| Biby a răspuns:

Selena Marie Gomez (n. 22 iulie 1992) este o actriţă şi cântăreaţă americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story şi Programul de protecţie al prinţeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records şi a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story şi Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009.
Primii ani

Părintii ei Ricardo Gomez şi Mandy Teefy divorţează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy. Gomez, a fost numit dupa cantareata Selena Quintanilla. Tatăl ei este de origine mexicană şi mama ei este de origine italiană de aici se vad frumoasele trasaturi
[modificare]Cariera

Gomez şi-a început cariera la vârsta de şapte ani, jucând Gianna în „Barney & Friends". Ea a spus că a învăţat "totul" despre cum să acţioneze în timpul spectacolului. Mai târziu, ea a avut roluri minore în „Spy Kids": „Game Over" şi filmul de televiziune „Walker", „Texas Ranger": Trial prin foc. În 2004, Gomez a fost descoperită de Disney Channel. Ea a apărut ca oaspete in „Suite Life of Zack & Cody" şi „Hannah Montana" înainte de a primi rolul Alexandrei Margarita Russo (Alex Russo) în „Wizards of Waverly Place". În 2009 joacă în filmul „Wizards of Waverly Place", în care dintr-un accident Alex face ca părinţii ei să nu se fi cunoscut niciodată. Filmul a atras 11.4 milioane de telespectatori. În 2008 joacă alături de Drew Seely în „Another Cinderella Story", care este continuarea filmului „A Cinderella Story", care îi are în rolurile principale pe Hilary Duff şi Chad Michael Murry. În 2009 a jucat alături de Demi Lovato în „Princess Protection Program". Este prietena buna cu Miley Cyrus si altele.Ii plac cainii si jucariile.
[modificare]Muzica

Pe 29 septembrie isi lanseaza albunul de debut Kiss&tell de Selena Gomez & The scene. Pana acum a inregistrat melodii petru coloanele sonore ale diferitelor productii precun Tinkerbell, Princess Protection Program etc.
Pa!

| CrazySell a răspuns:

Eu nu iau de pe net iti spun din mintea mea ce stiu fiindca sunt fana ei Selena este o actrita si cantareata... foarte frumoasa Este iubita lui Justin Bieber si de curand s-au logodit Selena este nascuta pe 22 iulie 1992 este zodia rac Numele ei real este Selena Marie Gomez Cea mai buna prietena a ei este Demi Lovato si Taylor Swift ea a mai fost intr-o relatie cu Nick Jonas

| Lore9999 a răspuns:

Selena Gomez (n. 22 iulie 1992) 19 ani este o actriță și cântăreață americană, cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Alex Russo pe Disney Channel, Magicienii din Waverly Place. Ea a jucat în filme de televiziune, Another Cinderella Story și Programul de protecție al prințeselor. Înainte de Disney a avut un rol în Barney&Friends. În 2008, ea a semnat un contract cu Hollywood Records și a contribuit la soundtrack-urile filmelor Tinker Bell, Another Cinderella Story și Magicienii din Waverly Place. Trupa ei, Selena Gomez & Scene, lansează albumul lor de debut Kiss&Tell pe 29 septembrie 2009 continuand cu albumul a year without rain si a year without rain deluxe edition lansate in sep. 2010, urmand sa apara albumul We own the night lansat pe 28 iunie 2011.
Cuprins [ascunde]
1 Primii ani
2 Cariera
3 Muzica
4 Filmografie
5 Discografie
6 Referințe
[modificare]Primii ani

Părintii ei Ricardo Gomez și Mandy Teefy divorțează atunci când ea avea cinci ani; mama sa s-a recăsătorit în 2006, cu Brian Teefy.
[modificare]Cariera

Gomez și-a început cariera la vârsta de șapte ani, jucând Gianna în „Barney & Friends". Ea a spus că a învățat "totul" despre cum să acționeze în timpul spectacolului. Mai târziu, ea a avut roluri minore în „Spy Kids:Game Over" și filmul de televiziune „Walker", „Texas Ranger": Trial prin foc. În 2004, Gomez a fost descoperită de Disney Channel. Ea a apărut ca oaspete in „Suite Life of Zack & Cody" și „Hannah Montana" înainte de a primi rolul Alexandrei Margarita Russo (Alex Russo) în „Wizards of Waverly Place". În 2009 joacă în filmul „Wizards of Waverly Place", în care dintr-un accident Alex(Selena Gomez) face ca părinții ei să nu se fi cunoscut niciodată. Filmul a atras 11.4 milioane de telespectatori. În 2008 joacă alături de Drew Seely în „Another Cinderella Story", care este continuarea filmului „A Cinderella Story", care îi are în rolurile principale pe Hilary Duff și Chad Michael Murry. În 2009 a jucat alături de Demi Lovato-prietena sa cea mai buna- în „Princess Protection Program". Este prietena buna cu Miley Cyrus si altele. Îi plac câinii și jucăriile.
[modificare]Muzica

Pe 29 septembrie își lansează albumul de debut Kiss&tell cu formatia ei The Scene. Și-a lansat și albumul "A year Without Rain" în luna septembrie a anului 2010 urmand să-și lanseze cel de-al 3-lea album, we own the night pe data de 28 iunie 2011, amandoua tot alaturi de baietii din the scene. Până acum a înregistrat melodii pentru coloanele sonore ale diferitelor producții precum Tinkerbell, Princess Protection Program etc.

| EmoSceneGirl a răspuns:

Intra pe blogul meu si vei gasi informati despre selena gomez. http://blogulluitiffany.blogspot.com