| RoxXxiIi a întrebat:

Cine imi da si mie niste statusuri?
De iubire /prietenie / nepasare?
FUnDa.

1 răspuns:
| Famelia11 a răspuns:

-I just need somebody to love I, I don't need too much Just somebody to love.
- I need you here with me.Cause music makes me free
- Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste
-Spune'ti'mi voi secrete noi,chiar crezi ca'mi pasa?
- Totul pare absurd si la fel
-Iubesc din nou,zambesc din nou.E ce conteaza
-Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu
-I don't care
-Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine
- Trec toate,asa se spune,insa nimic nu trece fara sa lase urme
-Your love is for free
- I won't fall out in love
-ma rog...sa zicem ca as putea sa inteleg...dar n'as putea sa ma intorc daca n'am unde sa plec ! ;x
-i'm not addicted?I'm just affraid of that voice that says:goodbye !
-Impartim aceleasi ganduri,dar nu si aceleasi vise
-Si totusi esti chiar tu.cel care imi reda zambetul
- In fine.Ar fi bine sa zambesti doar pentru mine
-S'ar putea sa nu intelegi de ce.Dar da'mi doar o clipa si'am sa'ti arat cum e
- Hai sa mintim ca e perfect
-Va veni timpul cand o sa vorbim din nou`.eu o s rad de multe.iar tie o sa-ti para rau
-I'm happy for you
-I'm fine without you
- I'm still loving you.like it was the first time;x
- Te gandesti.aberezi.trezeste'te.prea frumos visezi
-To love someone is to see a miracle invisible to others .
-nu sunt genul care sa se planga.pot sa n'am nimic.tot o sa`mi ajunga . !
-Open your mind .Feel it
Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, ea e frumoasa pentru ca o iubesti
Singura pasiune a lui sunt eu.Restul sunt doar placeri!
Regrete, eu nu am regrete, dar tot ce urăsc cel mai mult la tine, E faptul că te iubesc.
E tarziu sa-mi ceri sa fiu cea de ieri!
}{ Am ales sa traiesc discret in fata taa` Nu ai nevoie sa stii ce se intampla cu viata meaa`.`
Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase,sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.
●Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!
I know that we are young` And I know you may love me` But I just can`t be with you like this anymore`
You know that I love you boy`
Degeaba te holbezi la mine ca nu-mi pasa de tine.
Fiecare minciuna de-a ta , e din ce in ce mai jegoasa
Vrei sa ajungi la ea?Na`i ma tu fata de ea
Erau doar amici pana cand s'au sarutat.
mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`.
Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer` :X Cu sufletul lui de baiat de cartier !
●Mereu vei căuta la ea●Tot ce adorai la mine cândva●
in dorinta de a fi destul de buna pentru tine,am devenit mult prea buna pentru tine.
Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci
Fitzele mele nu`ti plac,dar pentru mine faci orice`!
zi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
Degeaba imi spui ca ma iubesti:X cand u nu imi dovedesti:-J`, asa ca mai bine taki din gura si gaseste alta minkiuna `
A inceput ca o gluma la un suc ,prostii.Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi !:X
Ea e fata Ta`.Nu stie ce e DragOstea,dar`cand va invata te va Iubi toata Viata.
Te va privi de sus caci pentru ea esti DUS,de-acum o vei visa. Dar nu o vei avea.
Iti place zambetu` meu.Si kipul meu d copil Itzi place cum arat,iti place stilu` meu Itzi place ca n`am figuri.Si ca sunt naturala.Itzi place ca exist si ca sunt reala.
Cand te uitZi la mine Ce regRetZi mai mult ? Shansele pe caRe le-ai avut? Sau lucurile cAre le-ai pierdut ?
A trecut o luna,si vor trece doua ,nu avem o relatie monotona Am consumat un gram de iubire si mai avem o tona .
Cand o vei Imbratisa`.Te va Durea`.Pentru ca in Ea`.Se va reflecta`.Doar imaginea Mea`
Rupi o poza cu mine in care ironic zambesc,nici o lege nu poa'sa ma lege ca nu te mai iubesc`.
Ai fost doar o parte din dragostea mea !
O sa ma iubesti intotdeauna, indiferent de ce o sa faci si cu cine vei fi
How deep is your love ? ;x
Orice baiat merita a 2 sansa .Binenteles cu o alta fata.
Va veni o data vremea cand in urma vei privi.Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii.Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca : Asa a fost o data!
Te iubea ,fraiere ! Chiar te-a iubit.Priveste-o acum dar stai departe.Ea nu te mai vrea.E mult prea tarziu pentru regrete .Te-a uitat ! Nici nu poate sa te mai ierte.
Vi • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna`!
Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! •
E timpul sa facem lucrurile asa cum le fac baietii : amageste.i si paraseste.i
- Las totul în urmă şi mai trag un fum , mă bucur că ştii, că sunt fericită acum !
- Tu ai fost doar o lecţie pe care a trebuit să o învăţ, acum este timpul să învăţ şi altceva!
- Este o brusca bucurie inexplicabila si o durere de nesuportat .
- Nu sînt bune decît amintirile care te ajută să trăieşti în prezent.
- Viseaza la ceea ce vrei sa visezi , du-te acolo unde vrei sa mergi , fii ceea ce vrei sa fii , ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui .
- Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta .
Ce odata ma incalzea , acum ma lasa rece !
- ţi-am dat o sută de mii de motive să mă iubeşti ! m-am ridicat să fiu motivul, ceva pentru care zâmbeşti.
- Fă-ţi timp să găseşti vise de ieri în ziua de azi.
- Spui ca numai sunt la fel ca m`am schimbat dar de fapt niciodata n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat.
- Viaţa nu se măsoară în numărul de respiraţii pe care le ai, ci în momente care îţi taie răsuflarea.
Aveam caractere imbibate-n orgoliu. De asta acum amintirilor frumoase le purtam doliu.
- Dacă îţi zic că toate trec cu un zâmbet , mă crezi ?

- Esti absolut sigur că e prea devreme să înţeleagă, fiindcă e la vârsta la care nu ştie ce să aleagă .

- Nu mai caut culoare, detaliile au murit. Si nu vreau sa ma gandesc ca langa tine am stralucit.
Şi când vreau să zâmbesc, n-am pentru cine. Când plâng nu-i atent nimeni la mine.
- Fara speranta, fara dragoste, fara mandrie dar cu un sfarsit fericit.
- Cine te'a facut sa visezi cand nici macar nu dormeai? Vroiam sa zic ca EU, in caz ca nu stiai .
Te'ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi, daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi ?
- Dar nu stii ca vreau macar o zi pana la apus . Sa regasim impreuna amintiri care s-au dus .
- Eu nu ţin cont c'afară plouă , că'i zăpadă sau rouă . Mie nu'mi strică vremea stările cum vi se întâmplă vouă .
- Prin cate am trecut si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput
- Pot trece peste o rana sau o palma , dar sentimentele sunt cea mai dura arma !
- Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
- Sunt momente in care simiti atat de tare lipsa cuiva, incat iti vine sa il scoti din vise si sa il imbratisezi.
- Nu sunt perfectă, dar de ce m.aş schimba dacă el mă iubeşte aşa ?
- Intotdeauna am cautat incredere si tarie in cei din jurul meu dar le-am gasit mereu in mine, acolo erau dintotdeauna.
- Daca ai nevoie de mine . nu mai sunt aici . strig-o pe ea . Poate ea isi face griji .
- Ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau.
- Fac tot cum vreau si te scot din peisaj !
- Te pot ucide cu cuvinte, te pot face sa-ti iesi din minte. Te pot ucide cu o singura privire si în acelasi timp, sa râd fara oprire.
- Zambetul meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.
- Lumea mea este un paradis pentru ca tu faci parte din ea .
- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
Nu am scop sa atrag simpatii sau interese, de fapt de multi vreau sa-mi bat joc si culmea , chiar imi iese !
- Bate-n lemn să n-ajungi ca mine, sunt prea fericită și ție nu-ți stă bine.
- O fata speciala nu o intalnesti la orice pas. Cand nu mai ai sperante, ea te scoate din impas.
- Zambetul tau mi-e imprimat in minte, Prin acel zambet imi ziceai 1000 de cuvinte.
- E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.
Sper sa iti placa
funda?:X