| Florin149 a întrebat:

Cine imi da toate comenzile de la un admin mare? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Admin Helper:

1. amx_showip [arata ip-urile celor de pe server]
2. amx_gag nick [dai "mut" unui jucator]
3. amx_ungag nick [scoti "mut" unui jucator care are gag]
4. amx_llama nick [jucatorul nu mai poate folosi chat-ul adminilor]
5. amx_unllama nick [scoti llama unui jucator]
6. amx_ss nick 2, 3, 4 [faci poze unui jucator]
7. amx_votemapmenu [intri in menul cu harti, iar de acolo urmezi pasii]
8. amx_nick nick altu [schimbi nick-ul unui jucator in altul]
9. amx_kick nick [scoti un jucator de pe server]
10. amx_kickmenu [poti da kick jucatorilor cu nick gen: ~ |.; etc.
11. amx_map de_dust2, de_nuke32 [schimbi mapa, dupa ce ai dat vote]
12. amx_slap nick 22, 100, 1000, 99999 ["plesnesti" un jucator cu 22, 100, 1000, 9999 dmg]
13. amx_slay nick [ucizi un jucator]
14. amx_psay nick mesaj [trimiti un mesaj privat unui jucator]

Admin Low:

Comenzile de la Admin Helper +
1. amx_banip nick 100, 1000, 245256, 0 [banezi un jucator pe perioada de timp, 0(zero)-ban permanent]
2. amx_addban ip [adaugi un jucator in banlist-ul server-ului] - cu amx_last luati ip-ul jucatorului, amx_addban 1.1.1.1 0 (IP); amx_addban "0:0_11111111" 0 (STEAMID), intre ghilimele.
3. amx_unban ip [scoate banul unui jucator]; amx_unban "STEAMID" [scoate banul de pe steam] - Daca comanda nu va merge cereti ajutorul unui Owner sau Co-owner.
4. amx_****off nick [jucatorul primeste automat slay cand apasa pe o tasta]
5. amx_last [arata ip-urile, steamid-ul celor care au iesit de pe server]

Moderator:

Comenzile de la Admin Helper + Admin Low +
1. amx_cvar mp_autoteambalance 1 [echilibreaza echipele]
2. amx_cvar mp_timelimit 0 [mapa nu are limita de joc]
3. amx_cvar sv_unlag 1 [stopeaza cat de cat din lagul serveru-ului]
4. amx_cancelvote [anuleaza ultimul vote dat]
5. De la moderator in sus aveti imunitate.

Semi-God:

Comenzile de la Admin Helper + Admin Low + Moderator.

God:

Comenzile de la Admin Helper + Admin Low + Moderator + Semi Gold.

1 răspuns:
| mius a răspuns:

Intrebarea ta mi se pare foarte stupida. ADMIN MARE. Admin de retea, sau la vreun joc