| LikeASunset a întrebat:

Cine imi poate recomanda cateva carti bune? Imi plac cele politiste, SF... Cele palpitante.
PS: Am 13 anibig grin

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cei cinci purcelusi
O crima anuntata
Crima din Mesopotamia
Zece negri mititei
Astea sunt scrise de : Agatha Christie
Şi de rodica ojog brasoveanu : Cianură pentru un surâs
La 13 ani se poate să-ţi placă şi Harry potter!

| Emma a răspuns:

Citeste cartile din seria Twilight
Sunt fascintelove struck
XoXo

| hehehe a răspuns:

Agatha Christie are niste carti extraordinare. Cea mai dragutsa mi s-a parut mie "Picatura de cerneala". merita citita, chiar daca e scurta. dar si 10 negrii mititei. :d

| Maiels a răspuns:

Citeste Agatha Christie, D. Dumas Cei trebuie Muschetari

| Nicholas a răspuns:

Incearca din urmatoarele:
Romane politiste scrise de Agatha Christie( Zece negri mititei; Crima din Orient Express) si de Sir Arthur Conan Doyle ( Aventurile lui Sherlock Holmes; Memoriile lui Sherlock Holmes)
Iar SF incearca romanele lui Isaac Asimov.
Lectura placuta!

| LikeASunset explică:

Multumesc mult pentru recomandarihappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu citesc f mult carti politiste.iti pot recomanda carti de Agatha Christie, Sir Arthur Conan Doyle si Raymond Chandler.si eu am tot 13 ani, daca vrei iti dau id-ul meu sa iti spun despre mai multe cartiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Beduinul Atomic", "Caviarul cainelui de lupte".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight