| claudiusound a întrebat:

Cine imi poate spune cateva lucruri despre caminul studentesc LEU C din Bucuresti? premiez raspunsul!

2 răspunsuri:
| Loveis4free a răspuns:

Caminul Leu al Universitatii Politehnica este amplasat in apropiere de Piata Leu, langa Palatul Cotroceni. Este format din doua cladiri: caminul A si caminul C.

Mijloace de transport: Metrou Politehnica, RATB: 69, 90, 91, 96, 122, 126, 137, 226, 268, 368;
Prezentare: Camere cu doua/trei paturi, grupuri sanitare pe fiecare palier

Mobilierul e vechi, dar solid, in timp ce usile si ferestrele ar trebui inlocuite. Pentru cladirea C, inconvenientul este faptul ca baile sunt comune, cate una la fiecare etaj.
Uite un site pe care arata si poze si are o descriere mai amnuntita

http://catalinfoto.blogspot.com/2010/01/bucuresti-caminul-leu-c.html

| claudiusound explică (pentru Loveis4free):

Asta stiam si eu.am gasit pe net.ma intereseaza opinia cuiva care a stat in camin ca sa stiu informatii concrete!