| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi scrie niste impresii dupa lectura romanului Romeo si Julieta? FUNDA)

2 răspunsuri:
| vldut a răspuns:

Este cea mai buna ecranizare dupa celebra piesa a lui Shakespeare datorita actorilor principali si genialitatii lui Zeffirelli care a stiut cum si mai ales ce emotii sa scoata de la cei doi tineri actori.
Totul in acest film este la fel cum si-a imaginat Shakespeare sau fiecare dintre noi care am vazut piesa, doi tineri superbi, costume si o atmosfera e epoca bine creata, muzica deosebita, totul este impecabil realizat.Romeo și Julieta este o tragedie de William Shakespeare despre soarta a doi îndrăgostiți care luptă împotriva destinuluilaughing))).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te supăra, trebuie să citești neapărat și să scrii impresiile tale. Dacă citești, ai să afli că "Romeo și Julieta" este o piesă de teatru, de William Shakespeare, nicidecum un roman...
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://povesti-si-povestiri.blogspot.com/, cred că îți vor fi de mare folos!