| 00Openminded00 a întrebat:

Cine imi sugereaza o certe buna pentru adolescenti? De preferat Fantasy dar merge si Aventura sau Dregoste...

Răspuns Câştigător
| BitterCandy a răspuns:

Casa Noptii de P.C Cast şi Kristin Cast
Este o combinatie intre cele 3 genuri pe care le-ai mentionat. este foarte renumita, in special peste hotare. daca citesti primul volum vei deveni dependenta de ea cu siguranta!
O zi frumoasa!

8 răspunsuri:
| crysty97 a răspuns:

Invata sa scrii prima data dupa postezi aici...

| candora a răspuns:

Cea mai incitanta este Amurg de Stephanie Mayer. Dupa ea mai sint inca 3 volume, sint cele mai bune p-u adolescenti. Mai sint Jurnalele Vampirilor, si toate gen aventura si dragoste+Fantasywinking

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Fior,volumul I cu lupii din merci falls.Nu mai stiu autorul, dar cartea e super!

| Crina_6989 a răspuns:

Uite citeste "de veghe in lanul de secara e J.D Salinger " sau seria "Vampirii sudului de Charlaine Harris" sau "Maitreyi de Mircea Eliade" nu stiu mai sunt dar numi vin acum in minte, oricum sunt superbe astea :X

| floryynnel a răspuns:

Alexandru Dumas- cei 3 muschetari( aventura/dragoste); Ciresarii(aventura)-Cosntantin Chirita

| w3xuLik a răspuns:

Pai o carte frumoasa care are si aventura si e potrivita varstei 14-16 ani este,, Elevul Dima dintr-a saptea'' de Mihail Drumes.Nu iti pot da detalii despre carte pentru ca daca te-ai apuca de ea siar pierde farmeculwinking

| mihaeladulcikk a răspuns:

Jurnalul secret al laurei palmer mie mi-a placut

| AdaAndreeaAda a răspuns:

Zodia indragostitilor
Slam