| geoox550 a întrebat:

Cine imi zice si mie ce e aia "greva japoneza"?waiting

ca eu una nu inteleglaughingrolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

E un mod de a protesta.Sunt mai multe feluri de greva, una din ele fiind cea japoneza.Munca in institutia respectiva nu e intrerupta, insa muncitorii(profesori, doctori, depinde unde se tine greva)poarta un ecuson pe care scrie greva japoneza, sau o banderola, o fasie de material pe brat, bineinteles albe. Sper ca te-am lamurit happy

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Inseamna ca oamenii continua sa munceasca, dar au pe brat, in semn de protest, o banderola alba.

| utza06 a răspuns:

Adica s fac ore... da mai panarama asa...sh depinde d sc daca s pun ote sh absente