| Melyssuka a întrebat:

Cine imi zice si mie cum sa fiu cea mai tare din clasa? sunt clasa a 6a si vreau sa fiu sefa clasei dar mai este o fata pe nume Catalina mai buna ca mine dar vreau ca doamna diriginta sa ii scoata,, postul de sefa a claseii" sa ma faca pe mine sefa clasei...Cine ma ajuta si pe mine?puppy dog eyesFunditszalove struckbig grin!

Răspuns Câştigător
| Simpluuu a răspuns:

dovedeste ca poti fi mai buna ca ea prin metoda asta : fii atenta la ce prostii fac copii si spune-i la diriginta ca virgula catalina nu le-a zis nimic si ei au facut :...
arata ca esti responsabila : strange bani de la toata clasa si cumpara : o vaza ( adu si niste flori pe care sa le pui in ea ), un ghiveci cu flori, un nou burete, o cutie de creta, o curie de creta colorata ( in cazul in care aveti nevoie ), in cazul in care in pauza trebuie sa tot udati buretele la baie, cumpara un suport de lighean si un lighean care sa fie pe un sfert cu apa si e gine daca torni si putin otet ( nu vor aparea atatea linii albe pe tabla )
, etc.
acestea sunt doar cateva sugestii. daca doresti poti sa daruiesti o funda, poate chiar mie, mai ales ca am facut pariu cu o fata ca pana la craciun vom strange 30 de funde. te rog.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata bine, asta e rostul vieti cand esti copil. Cand esti mare este munca.

| zuuzuu09 a răspuns:

Stii...uneori nu prea e bine sa fii sefa claseihappy toate cad in capul tau! tu esti responsabila de responsabilitatile celorlalti...Te sfatuiesc sa alegi altceva.thinking Dar daca tu chiar vrei sa fii "Sefa clasei" demonstreaza`i dirigintei tale ca esti mai buna ca, Catalinawinking