| Jugheadlover10 a întrebat:

Cine s-ajucat jocul sinucigas "Blue Whale"? Daca ati jucat asa ceva. Admini v au amenintat? si ce ati facut mai departe la provocari?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar adminii ameninta persoanele care se baga in joc daca nu faci ce spun ei. Si o spun din experienta. Si o prietena a patit asta...a intrat pe vk a lasat hashtag cu blue whale, un admin i-a dat mesaj si i-a cerut poze cu ea goala. Nu a vrut sa dea. apoi a aparut alt admin care nu stiu cum a facut dar dupa aceea i-a dat fetei toate datele despre ea

| florinflorescu a răspuns:

Buna, nu am jucat, nici nu o sa joc, e prea plictisitor. adminii iti dau tot felul de misiuni, sa te uiti la filme horror, sa te tai sau sa iti faci rau in general. adica se joaca cu mintea ta vreo 50zile, apoi iti cer sa te sinucizi. ti se pare dragut, mie nu. mi se pare stupid, dar totusi in rusia peste 150 de copii au terminat jocul. educatia isi spune cuvantul.

| Monica_Antonia_2000 a răspuns (pentru florinflorescu):

Eu vreau sa vad ce fac adminii. Inca nu inteleg jocul ăsta. Imi poti da un link unde ma pot conecta, te rog?

| florinflorescu a răspuns (pentru Monica_Antonia_2000):

Nu este un joc ca celelalte pe care sa il descarci sau sa intri pe o pagina. ca sa dai de acest joc trebuie sa acesezi niste situri si sa scrii cu "#" start game sau blue whale. apoi te contacteaza ei.
jocul se desfasoara pe darkweb, daca stii despre ce e vorba. apooi adminii iti spun ca nu poti sa mai iesi din joc, ca te cauta si iti fac ei felul, te ameninta si sa stii ca ei te pot vedea si iti stiu locatia exacta, si au acces la tot ce e pe pc-ul tau, sa nu crezi ca e chiar asa simplu cum crezi tu. ei te fac la psihic pana cedezi.
poti sa fii fericit si fara jocu asta

| kavasaki99 a răspuns:

Oameni nebuni!

| Jugheadlover10 explică (pentru kavasaki99):

Nebun esti tu ma laughing

| kavasaki99 a răspuns (pentru Jugheadlover10):

Du-te tu la certej laughing

| Oana900 a răspuns:

Stiu eu regulile

| Qwen122 a răspuns (pentru Oana900):

Ce #trebuie sa pun?

| Kawaii_Andreea_2003 a răspuns:

Eu stiu ce fac adminii :

| Qwen122 a răspuns (pentru Kawaii_Andreea_2003):

Ce # trebuie sa pun? Vreau sa incerc

| Radi_Radi_1998 a răspuns:

Eu inca n-am jucat, vreau sa stiu regulile acestui joc, am tot cautat pe internet informatii, si am impresia din moment ce incepi jocul, ei au ip de la pc-ul tau, de pe care ai intrat in pagina lor, sau prin gps-localizarea telefonul, am vazut ca a fost jucat acest joc de mai multe persoane din Rusia, si Romania 1 sau 2 cred. Dar intrebarea mea e : Noi aflam ceea ce trebuie facut in limba romana sau in rusa si le traducem?! Asta a fost opinia mea!

| Jugheadlover10 explică (pentru Radi_Radi_1998):

Am intrat in joc ca sa vad ce se intampla. Si nimic nu e adevarat. Admini nu au nici o informatie si nu ameninta pe nimeni, nu ne pot hipnotiza ca sa se joace cu creierul nostru. Aia 130 de copii care s au sinucis au facut o cu un motiv, dar din proprie initiativa, nu i-a obligat nimeni

| Джокера_Подруга_2000 a răspuns (pentru Jugheadlover10):

Cum ai intrat în el?

| anonimus123456789102000 a răspuns (pentru Jugheadlover10):

Da-mi un link te rog... am intrat pe vk, dar nu gasesc nimic

| Munteanu82944 a răspuns (pentru Jugheadlover10):

Vreau să intru şi eu în joc