| anonim_4396 a întrebat:

Cine se joaca sims3? varogg cine se joaca sa imi zica mai multe coduri pentru el! Funda + VOT

Răspuns Câştigător
| IonutBaa99 a răspuns:

Uite stiu eu cateva coduri kaching
Adaugi 1.000 $

motherlode
Adaugi 50.000 $

fullscreen on/off
Pui jocul pe Full Screen sau în Window

enableLlamas on/off
Trimiţi mesajul „Llamas enabled"

jokePlease
Scrii o poantă în consolă

quit
Ieşi din joc

fps on/off
Afişează numărul de frames per second

testingcheatsenabled true
Intri în modul cheat pe un sim cu Shift + Click

shazaam
adaugi 2.500 puncte de satisfacţie Simului activ

[săgeată în sus]
Revii la ultimul cheat introdus în sesiunea respectivă de joc

set age [numărul]
Setezi vârsta Simului

set career [carieră/nivel]
Dai Simului selectat o carieră

force visitor
Forţezi un vecin să apară

make me know everyone
Simul selectat îi cunoaşte pe toţi ceilalţi Sims

make friends for me
Faci câţiva prieteni pentru Simul tău

make happy
Starea de spirit a tuturor celor din casă este perfectă; elimini stările negative.

resetSim
Utilizează acest cod în rarele cazuri când un Sim e blocat într-o interacţiune sau undeva prin oraş, sau dacă ceva s-a blocat pe el. Simul va avea nevoie de o perioadă de timp ca să reapară, căci este creat de la 0.

moveObjects on|off
Nu mai ai limită la plasarea obiectelor în modurile Buy şi Construction. Totodată, suprimi limitele tool-ului Main atunci când obiectele sunt în curs de utilizare sau nu sunt deplasabile. Utilizarea acestui cheat îţi permite să deplasezi şi să suprimi obiecte ce nu pot fi manevrate în mod normal, cum sunt Sims. Dacă suprimi obiecte, nu le mai poţi recupera. De utilizat cu atenţie!

constrainFloorElevation true|false
Autorizezi ajustările de teren în ceea ce priveşte obiectele, Sims sau alte structuri. Zidurile, solul, obiectele se vor deplasa odată cu terenul, aşa că vei putea crea ziduri în pantă şi dealuri. Plasarea noilor ziduri/terenuri şi a obiectelor va necesita însă ca terenul să fie plat de la bun început.

disableSnappingToSlotsOnAlt on|off
Deplasezi obiectele cu tasta Atl apăsată. Este un cod practic pentru plasarea obiectelor cum sunt scaunele în apropierea meselor fără ca acestea să fie plasate în mod automat, sau planuri de lucru lângă alte planuri de lucru etc.

hideHeadlineEffects on|off
Maschezi toate efectele ce apar deasupra capetelor Sims, cum sunt bulele cu gânduri şi cuvinte.

fadeObjects on|off
Defineşte dacă obiectele se estomează la apropierea camerei. Nu se aplică la Sims.

slowMotionViz
Încetineşte viteza jocului. Valorile valide sunt de la 0 (viteză normală) la 8 (viteza cea mai redusă).

unlockOutfits on|off
Include ţinutele de lucru şi ţinutele Sims. Cheat-ul trebuie introdus înainte să intri în Create-A-Sim mode.

Înviere
Mergi la cimitir şi vezi un fel de tufiş, „Death Flower Bush", lângă intrare. Poţi să creşti acolo o floare specială pe care o adaugi apoi în inventar. Păstrezi floarea tot timpul cu tine. Dacă o ai în inventar atunci când mori, Moartea va accepta floarea în schimbul vieţii tale, şi vei fi înviat automat.

1 răspuns:
| Fantastic7 a răspuns:

Ca sa scrii un cod trebuie sa tii apasat intai Ctrl+Shif+C
Apoi scrii in casuta aia care apare "motherlode" si dai enter.E cod pentru bani.