| Anutsa410 a întrebat:

Cine stie cu ce medie sa intra la liceu de arte din buzau?[Cel mai bun raspuns funda]:*

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Liceul de arte M. Sterian, right?
şi eu am vrut să mă duc acolo, dar am renunţat.E liceu vocaţional.Trebuie să dai probă pentru un profil anume prima oară,după care eşti admis sau respins. Dacă iei probele cu brio,calculezi media de admitere, care e egală cu media evaluărilor naţionale+media V-VIII+ nota de la probă, totul împărţit la 3.
Nu ştiu să-ţi zic sigur cu cât se intră(depinde de nr. de "candidaţi"), dar dacă iei probele, ai toate şansele să mergi mai departe.Totuşi,dacă eşti a 8-a,ai putea să te pui pe învăţat măcar acum, pentru examene, că nu strică.
Baftă.

| Anutsa410 explică (pentru Holocaust):

Eu sunt abia a7 dar ma gandesc deja la acest liceu. Multumesc:*!

1 răspuns: