| Fredo a întrebat:

Cine stie cum il chema pe grifonul acela din Harry Potter and Prisoner of Azkaban?

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Buckbeak, care este ingrijit de Hagrid, care este cel mai prietenos om de la Hogwarts, care este cea mai buna scoala de vrajitori din Londra, care este orasul unde s-a nascut Harry Potter, care este cel mai celebru copil din lumea vrajitorilor, care l-a batut pe Voldemort, care i-a ucis parintii lui Harry, care au fost 2 vrajitori foarte buni, care l-au avut ca nas pe Sirius Black, care a murit din cauza ca Harry nu a vrut sa ucida si care a facut puscarie la Azkaban, care este inchisoarea pentru vrajitorii care incalca legea, care este locul unde stau dementorii, care sunt cele mai malefice creaturi din lumea vrajitorilor, care se alunga doar cu vraja Patronus, care vrajitorii nu au voie sa o foloseasca in afara scolii si care l-a invatat Lupin pe Harry aceasta vraja, care a fost un profesor varcolac, care a fost prieten cu Petter Pettigrew, care i-a tradat parintii lui Harry, care este the bestlaughing