| ScattaRullz a întrebat:

Cine stie cum pot sa localizez iphone-ul prin IMEI? DAU FUNDA! Mi-a fost furat si trebuie sa ma descurc singur, am incercat faza cu politia.

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Prin IMEI nu stiu sa fie vreo solutie.
Daca ai cont iCloud bagat in el si ai activata "Find my iphone" Daca ai asa pe un alt iPhone trebuie sa fii conectat cu acelasi cont iCloud si acolo iti arata ce iPhone au contul tau iCloud si unde se afla.
Pe youtube is multe tutoriale.
Bafta.

| ScattaRullz explică (pentru FlorinCiokan):

Cont iCloud dezactivat, la fel si Find my iphone. Sa inteleg ca am ramas fara solutii?

| FlorinCiokan a răspuns (pentru ScattaRullz):

Cam da. Sorry.

| ScattaRullz explică (pentru FlorinCiokan):

Merge sa imi fac un nou cont Apple cu aceeasi adresa de gmail...sa imi fac?