| AnDrEeii a întrebat:

Cine stie formule de adresare, de introducere si de incheiere? ( sa le pot folosi la anumite invitatii) Cel care a scris cele mai multe formule si corecte ii dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Dayana_9364 a răspuns:

�Vă rog să acceptaţi expresia distinselor mele sentimente�

�Vă rog să binevoiţi a agrea/a accepta/ a primi, expresia sentimentelor mele distinse/celor mai bune sentimente ale mele.�

�Vă rog să agreaţi, Domnule Ministru, expresia înaltei mele consideraţii.�

�Vă rog să primiţi, Domnule Procuror, cele mai respectuoase sentimente.�

�Vă rog să primiţi, Domnule Preşedinte, omagiul celui mai profund respect.�

�Vă rog să primiţi, Domnule Ambasador, Excelenţa Voastră, asigurarea întregii noastre stime.�

�Cu stimă�, �Cu respect� � formule folosite când destinatarul este necunoscut.

�Cu cele mai bune sentimente� � formulă mai familiară, folosită de la egal la egal sau pe o scară ierarhică superioară.

�Cu sentimente alese� de la furnizor la client, de la funcţionar la patron.

�Cu sinceritate�

�Al dumneavoastră�

�Cu cele mai alese gânduri.�

Cu respect, al dvs. angajat tongue
Cu stima, fanul dvs
Cu bucurie, fostul dvs. ginere
Cu supunere si umilinta, iubitul tau
Cu speranta si lacrimi in ochi, taticul tau
See you soon!

good bye!

i miss you!

bye- bye!

with respect!
All the best,

with all my love,

with gratitude,

with respect,

yours truly,

hugs and kisses,

hope to hear from you soon,

all good wishes,

best regards,

sincerely,

yours faithfuly,

your cordially,