| sweet11 a întrebat:

Citate de prietenie sh dragoste imi dati sh miebig grin?

Răspuns Câştigător
| Lullu21 a răspuns:

Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei
"Poti sa faci ce vrei, dar dupaia suporti consecintele!iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"

Ea e rebela,dar e femeie fidela.Se aude?poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Shi cnd o vezi cu el de mana lashi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut
Fata` asta ` ! ` ` . Nu `e proasta` deloc`!` .Nu `se vindhe` ieftin ` . fiindCa` ea vrea TOT` !`
Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!"

"Potsi sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el
Ce-i aL mEu e PuS deOparTe Sa va Fie cLar La ToAte"

nu mai baga texte d`astea…uite`te putsin la mne Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece,tot`h mai bine imi merge:X"

riveshte'o cum creshte p zi ce trrece te inebuneshte Vrei sa fie a tha?Imi pare rau nu se va putea Ia'tzi adio d la ea
Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentsi 1000

Tsine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel sii timpul care nu mai trece Am d0ar simple regrete:-s Iar ce`a f0st intre n0i . d0ar FaLse semtimenTe"

E fata calculata kre stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
Ai Sa CauTsi PerSoaNa MeaH, In FieCaRe `EA` Din ViaTsa Ta.BuNa Sau ReA, Eu Am FosT DoaR A Ta Ea In OriCe MoMenT PoaTe Fi Shi`a AltUia

poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
Nu`mi mai pasa daCa` e ea` daCa` sunt eu` . IntOdeauna va fi` cineva` in lOcul thauu` MEREU`
Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu
e o arta sa sti sa stralucesti fara sa arzi in intregime
"Baieti ca tine gasesc peste tot,poti sa pleci ma doare`n cot Hai bye-bye Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine

E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata
Candva a fost lng tine khiar si atunki cand nu tia mers prea bine fetitha asta a fost o data a tha dar acum nu te mai vrea. din partea mea: ramai fraiere asa!"

BaIeTzI Au BaLaNsUl LoR FeNoMeNaal DaR InToDeaUnA FeTeLe Au RoLuL PrInCiPaaL
sunt fetitza rasfatata si de multzi apreciata, imi plak mult masinile dar si motoarele , nu am pretentzi la ele doar sa fie ale mele:X:X"

stiu sa Iubescc :X stiu sa ranesc Nu te juCa sti bN ca pOt triSha
Zambeshte DANA te iubesjte
am prea multe defecte in fata idioatelor care se cred perfecte
OChIi mAry GUrYts`A Mik TrAsAturi D PApuSHik CorP DraGuTSz` FrumOS LuCRAt FuND FInuTS[] UshOR BoMBaT~[:X]~"
• Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Itzi spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t p0rtsi cu mnee` daca` mai vrei s` tsin la tnee`! K snt prea dulcee` cum m` p0rt cu tnee`, n`am aere ca sh tnee`

Heyyy`, strange`ma in bratsee`! Dak` vrei s` intselegi ce e`n inima mea t r0g nuu` mai plecaa`

0 sa`mi intselegi pr0blemele la timpuu` p0trivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mnee`! K nuu` p0tsi s` respiri, atunci cand e0 nuu` snt langa tnee`!

M`am schimbat sh p0t visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, v0i 0btsinee` 0riqm !

Sh nuu`mi pasa d nimic! Imi traiesk viatsa dup` bunul meu plak

Frumusetsea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e d0r s` te privesk fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea kre mie`mi lipsea sh`ai umplut d0ruu` din inima mea

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tsine unitsi p amand0i sh sntem d0ar n0i

De atata barfa m`am int0xicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta ptr cne t iubestee`, baga`tsi pla`n cne`tsi greseste`!

E0 nuu` cred in tacere, nuu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta kre inca te mai minTe . . Sh nu`i nimeni langa tine kRe sa te alinTe .

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da 0are . Fara ea te`ai simtzi altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simtzi intreg . Spui : " Pune`0 intr`0 mie de fete ca t0t pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`ejti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[ ]. ;x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci amitne de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti ,mi e dor să te ascult!
• Iubire nu exista , exista doar creduli , iluzii si speranta , si visuri de nebuni . !
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul , astazi nu te iubesc !
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie !
-Dupa un altu`, tot un altu` vine ... Aceleasi replici , acelasi te iubesc . acelasi mi`e dor de tine , te doresc.
-Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...
-Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa.poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt !
-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte , dar niciodata atat de tare . deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti .m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac,daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost,si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand,o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !
-Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial .

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte !

Priveşte`мă`n ochii să`nţeℓegi .sentiмenteℓe pe cαre nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule ? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine !

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta , iubita ,si amica

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei . eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dOrii niciiOdată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată .dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că , acolo , undeva , el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei , acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai

Cine sunt eu să ma pun în calea ta ?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa.

În jocul ăsta nu îmi e frică…sunt amantă , iubită şi amică . Poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să ştie că eu pentru tine sunt unică

Mi-e dor de toate , şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

Nu ştiu ce respecţi tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .

Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`.oftică te că nu o doare de tine .

#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x

Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului . e inocenta , dementa , dulce când vrea . şi ar fi putut fi . doar a ta !

Crezi că sunt o oarecare ? Văd că inima te doare !

Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat ... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii

Totul.Că e vorba de tine,nu de alţii !

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea" !

E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`!

Să te schimb nu pot,la tine îmi place tot ce nu suport.

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]

Tu spui "lasă,va trece tot",dar se întâmplă iarăşi . Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

# Snt`clipe si clipe din trekut`kre au trekut`sunt momente in care sincer m-a durut`[ ]`sunt clipe care au fost uitate[ ]`sunt momente in viata in kre nu poti `treke peste toate`[ ] #

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare !

"Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei p kre i-am facut sa plnga in viata asta .

Te rog sa zambesti si sa'ti amintesti ca fluturii traiesk doar o zi pe pamant :[

Tu nu vrei un Logan...vrei un "Mertan"
Cand te faci mare stii bine ca tre' sa fii un barosan

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare...Spune-le în faţă tot.

Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi,acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar

Măă suPer piSh pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avUt suPer nev0ee` de tinee

Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare

Spui cuvinte mari , că îmi eşti prieten frate?! bwăă , nu cuvinte vreau,eu vreau fapte

"Fii falsă . Trişează des . Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers . Lumea joacă doar p interes .

Pentru cine mă acuză c`aş fi uitat de unde am plecat [_|_] .mă faci să râd niciodată n`ai ştiut de unde am început .

Dacă mâine o să mor asta e . Toată`lumea o să`întrebe`'de ce?' . Nimeni`nu o să`plângă`la nesfârşit , şi`după`o lună : "asta`e . A`murit`! "

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Si`nchide ochii !Asculta asta macar .Hai sa fim copii .Iar! .Iaar ! Iaar !

Atunci , copile , spune-mi cu cine , cine-ti vine,cand tu o vrei doar pe ea ,sau ea pe tine ?

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede . O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde !

^Orice film, prietena, sau carte, sa`ti povesteasca despre mine inca o parte . De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu

`Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte .

Combinati pizde in Mercedes Benz, nu`s in top trends, dar sunt la prietenul tau in top friends b-)

O doare ca stie ca nu esti langa ea .
O doare ca esti cu alta,
dar o consoleaza gandul ca e in inima ta .

A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere . am avut de pierdut amandoi la final

Inevitabil . totul a devenit frumos .

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasu` si nimeni nu`l va da inapoi.

Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .

Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.

Dar nu ştiam că mi-era dor de acei ochii căprui

Indiferent de ce ar spune si de ce ar face, e mereu cu tine, te place

S†iu cå vяei` ,dαя nu pяeα pσ†i. `.Cuм vяei †u,` αsα vσя †σ†i`:╳.

#. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut , iar el cand o priveste ramane mut !

#. Dar vezi prea bine că e fericită şi nepăsătoare`

#. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate

*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată ! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

Esti locul in care tot timpul m.am intors Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos

• Ştie` când` să râdă`,Când să fie` supăRată`,Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

Atunci când ai s`o strigi să`ţi aduci aminte : Tu ai facut`o să nu vrea să`ţi mai răspundă !

Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă. !

Te atrage...dar te si enerveaza felul ei de a fi.Zici mereu ca nu te intereseaza persoana ei...dar stii prea bine ca nu`i asa.Mereu vei avea o slabiciune pentru ea!

Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând...Ea tot cu zâmbetul a rămas,iar tu tot cu ea în gând.

Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

Tu ai invăţat`o că nimic nuu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dathăă` !

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu` ! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu` !

Mai bine te prefaci ca nu`ti pasa. Si daca nu`ti pasa, nimic nu te mai afecteaza!;x

Asa ca fa ce vrei sa faci , numai fii naiva . Inima lui nu a plecat , habar nu ai ca esti captiva.;x

A inceput ca o gluma,la un suc,prostii Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi ;x

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect

De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine .;x

Hai` du-te şi nu privi în urmă .

Ce aştepţi ` invitaţie specială ?! seara asta o să fie fenomenală hai ia un pahar ` stai , nu lua suc ` eşti la grădiniţă sau in club ?! :o`

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă,n-o face!"

•Dar Eu` zambesc . Caci drOgul nu`l mai i`au ! Te am in fata mea . Si tOtusi`.nu te vreau` !

Spune`i orice că n`o interesează nu bagă în seamă bârfa spusă de vre`o proastă apropourile pe care una lume le bate .rămân doar vorbe

Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere .

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici,in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-astresat in pu*a mea atata gri metaliz

Un alt apus de soare, frăţioare! ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare !

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama! dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna ;x

Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat. ;x

Am rănit multe persoane , poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea . Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

E ca o jungla acum In mintea mea e numai ceata si fum.

Drăguţa mea , mă amuzi foarte mult cică nu ştiu de unde am început ba ştiu foarte bine , tu nu ştii că mă piş pe tine

Sa`ti spun ce m`a facut sa ma gandesc la el.Era asa . saten,da si eu la fel ! Subtilitatea este cheia stii tu ,nu? Asta plus un zambet...numele si numarul !

[ movie `Păcătoasa` ] Te-am mirosit din prima si nu e de mirare,ca esti mai zdreantza decat presul ma-tii de la intrare!

Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !

Că am plecat, că nu o să plec,unde am ajuns nu o să regret. Lacrimi nu o să curgă pe obrazul meu .Mai dăi in morţii mă.sii pe cei care mi.au vrut rău

Dacă vrei voi fi a ta până în pragu disperării.Jur că o să fiu aici până la capătul răbdăRii.Şi să închei , mai zic ceva să vedeţi aici cultură . Crede`mă că şi băieţii pun guriţa sub centură

Şi-n 2 săptămâni m-ai cunoscut cât alţii intr-o lună, Am şi o parte întunecată , dar ţie ţi se pare bună

Când ieşi fără el, nu te controlează, nu te sună, Tu ştii că te iubeşte, dar nu vrea să ţi.o spună .Ii place să facă anchetă ca un procuror , spune zi de zi "dăcă mă înşeli te omor"

Calcă`ţi pe orgoliu şi răspunde`mi la întrebare: • Dacă te`aş călca şi eu pe inima . ce zici,doare ?

Raman in urma ta Lacrimi ce ard si sting, Raman si eu un suflet Gol de tine plin.

Stai, e prea devreme-acum , încă mai poţi să visezi , lumea nu e ce crezi, nu te grabi să o vezi

Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet .

Acestea sunt vise colorate intr'o lume plina de nuante gri

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Nu mai e la fel, stii, nici nu mai poate fii Se pare ca visul de-o viata scade incet pe muchii

Stii ca e pretul pus peste tot,pentru ce mai traim? Stii cum e într-o lume ce vrea sa uitam ce simtim.

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară , Asta nu înseamnă că o sa dispară!

si mai am foarte multe dar contin multe puncte
daca mai vrei da-mi sesaj pe privat cu id`u

• - Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange. - Aerul din jurul meu e greu ca intr-o cusca si ma simt ca prins intr-un camuflaj al tristetii.
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar azi mi-am dat seama ca degeaba sper… va fi la fel ca ieri sau poate mai rau…
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… dar le-am pierdut… soapta lui a trecut pe langa mine furata de un fulger…
- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!
- Am mai pierdut inca o clipa, speranta… am pierdut ce credeam ca este mai bine pentru mine… sunt condamnat la indurare…
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
- Apreciem lumina pentru ca am fost in intuneric prea mult timp, dar de ce daca ai intrerupatorul in mana nu-l folosesti si tii lumina stinsa in continuare?
- Aripile ce mi le-ai dat mi s-au frant, iar acum sunt condamnat sa traiesc iar pe acest pamant…
- Astazi a plouat in sufletul meu
- Astazi am realizat ca daca inchid ochii ti simt aproape chiar daca esti departe…
- Astazi am trimis din nou un inger sa-ti bata la fereastra sa-ti spuna ca cineva iti simte enorm de tare lipsa…dar nu i-ai deschis
- Astazi ar fi fost soare daca mi-ai fi zambit…
- Astazi as vrea sa cred ca ce a fost nu s-a terminat atat de repede…
- Astazi as vrea sa-ti spun ca mi-e dor de tine mai mult ca NICIODATA…
- Astazi daca as putea sa-mi pun o dorinta ar fi sa nu mai plec NICIODATA de langa tine…
- Astazi desi viata merge mai departe, nu pot sa nu ma gandesc la trecut…
- Astazi lumea ar prinde culoare daca pentru o clipa as putea da timpul inapoi…
- Astazi te-as strange in brate asa cum n-am mai facut-o NICIODATA, daca m-ai lasa…
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor ce vor urma…
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…
- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
- Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?
- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?
- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.
- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…
- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!
- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!
- Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata…
- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…
- Este foarte greu sa te schimbi, dar si mai greu cand incepi sa-ti dai seama ca sunt sanse mult mai putine ii a schimba ceva in bine pentru viata ta!
- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!
- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.
- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…
- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.
- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.
- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.
- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.
- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca speranta noastra a apus…?
- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
- Mi-ai vazut zambetul pe undeva? L-am pierdut aseara odata cu speranta de a te avea.
- Nu merita sa plangi pentru nimeni, caci cel care merita cu siguranta nu te va face sa plangi niciodata!
- Nu plange pentru cineva care nu ar plange dupa tine si nu te bucura pentru cineva care nu s-ar bucura pentru tine!
- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.
- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…
- Promisiunile sunt fulgii de nea… coboara usor si te fac sa tremuri de placere, iar apoi se pierd si se topesc…
- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?
- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.
- Speranta e zgomot, e suferinta, speranta este acea melodie trista pe care o cant si o astept mereu.
- Speranta intr-o viata mai buna incepe cu un zambet, continua cu un mult asteptat succes si se apoi termina cu un cutit infipt pe la spate…
- Trec peste tot cu un zambet, nu e nevoie sa plang, un fleac e mai important decat situatia aceasta.
- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.
- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!
- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!
- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
- Vrei sa stii daca sunt bine? … Da, sunt bine, dar sa stii ca ma prefac si mai bine…
- Astazi mi-am dat seama ca atunci cand ti-am spus "TE IUBESC!" nu a fost o gluma…
- Sunt ca un inger fara aripi… fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate…
- Prietenii falsi sa imi dea un Buzz… astazi fac prezenta.
- Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine…
- Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru… ma-i lasat sa plec…
- Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine! alege)) funda?

2 răspunsuri:
| Girl a răspuns:

Http://annamarya15.wordpress.com/

sper sa gasesti ce vrei tu:*:*:*:*:*:*

| danahh a răspuns:

Citade de prietenie :
•Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
•Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
•A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
•Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
•Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
•Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
•Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
•Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
•Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
•Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery

•Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery
•Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln
•Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu
•Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon
•Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde
•Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora
•Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. – Victor Hugo
•Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir
•E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el. – Arthur Schopenhauer
•E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. – Voltaire
•Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa. – Francesco Petrarca
•Acordul felului de a gandi naste prietenia. – Democritus
•Frecventarea prietenilor sa-ti fie ca o scoala si convorbirea cu ei, invatatura. Fa-ti din prietenul tau un invatator si uneste prin el foloasele intructiei cu placerea conversatiei. – Baltasar Gracian
•Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde. – Honore de Balzac
•Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile. – Francis Bacon
•Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. – Aristotel
•Tine-ti prietenii aproape, iar dusmanii – si mai aproape. – Sun Tzu
•Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez
•Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez
•Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. – Nicolae Iorga
•Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el. – Jules Renard
•Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi. – Rabindranath Tagore
•Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine. – Nicolae Iorga
•Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale. – Miguel de Unamuno
•Exista intotdeauna un mic gol in prieteniile cele mai depline, ca in ou. – Jules Renard
•Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce
•Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas. – Constantin Alexandru Rosetti
•Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul. – Friedrich Nietzsche

•Nu trebuie sa-ti faci prieteni decat dintre oamenii care muncesc. Omul lenes este periculos pentru prietenii sai, caci el, neavand ce face, vorbeste despre ce fac si ce nu fac prietenii sai, se amesteca in treburile altora si devine inoportun: iata pentru ce trebuie sa fim destul de intelepti ca sa nu ne legam decat de oamenii care muncesc. – Friedrich Nietzsche
•Fiecare repeta, dupa Aristotel, ca nu exista prieteni si fiecare, in particuar, sustine ca el e un bun prieten. Aceste doua afirmatii atat de contradictorii se bazeaza foarte probabil pe faptul ca pe taramul prieteniei exista multi ipocriti si multi oameni care nu se cunosc pe ei insisi. – Claude Adrien Helvetius
•Cei rai nu au decat partasi; voluptosii, tovarasi de orgii; oamenii de afaceri, asociati; oamenii politici aduna pe nemultumiti; cei mai multi oameni fara ocupatie au relatii, principii au curtezani; doar oamenii virtuosi au prieteni. – Voltaire
•Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi. – Lorenzo de Medici
•Prietenia dintre frati seamana cu lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani. – Oxenstierna
•Prietenii de ocazie i-am gasit asemanatori cu randunelele, care vin primavara si pleaca atunci cand incepe frigul. – Oxenstierna
•Un om nu poate sa-i vorbeasca fiului sau decat ca un tata; sotiei sale, decat ca sot; dusmanului sau, decat in termeni corespunzatori; in timp ce un prieten le poate vorbi dupa cum impune situatia, nu dupa cum i se potriveste persoanei. – Francis Bacon
•Ah, prieteni! Nu exista prieteni. – Aristotel
•Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate. – Homer
•Cand ai facut avere datorita bunelor servicii aduse de un prieten, sfatul cel mai sanatos este sa te descotorosesti de el. – Henry Fielding
•In prietenie, la fel ca si in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti. – la Rochefoucauld
•Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui. – la Rochefoucauld
•Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic. – Muhammad Ali
•Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung. – Necunoscut
•Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea. – Necunoscut

citate de dragoste:
•Acela care nu a iubit niciodată, înseamnă că nu a trăit niciodată. – John Gay
•Afecţiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
•Când dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. – William Shakespeare
•Ce e dragostea? Nevoia de a ieşi din tine însuţi. – Charles Baudelaire
•Ce sublimă copilărie este şi amorul ! – Al. Dumas fiul
•Cine poate pune frâu îndrăgostiţilor şi să dea legi ? – Petrarca
•Cine umblă după iubire, n-o va găsi; cine-o dă, o primeşte înapoi.
•Credinţa câştigă cel mai mult, umilinţa primeşte cel mai mult, dragostea însă lucreaza cel mai mult.
•Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

•Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin. – Honore de Balzac
•Cu cât ne iubim mai mult prietenii, cu atât îi vom flata mai putin. – Moliere
•Daca vrei să fii iubit, iubeşte. – Seneca
•Dorinţa de a fi iubit pentru ceea ce eşti în tine însuti este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindeşte în inima noastră.
•Dragostea adevărată este o limbă pe care surzii o pot auzi şi orbii o pot vedea.
•Dragostea pe care o dăruim mai departe este singura pe care o păstrăm pentru noi. – Elbert Green Hubbard
•Dragostea este abilitatea de a merge prin conflicte împreună.
•Dragostea este ca un zâmbet, niciodată nu are valoare dacă n-o dăruieşti.
•Dragostea este darul pe care Zeii l-au dat Oamenilor singuri de sub cer. – Sir Walter Scott
•Dragostea este sentimentul cel mai măreţ, care face minuni, care făureşte oameni noi, creează cele mai mari valori morale. – A. S. Makarenko
•Dragostea este singurul joc de doi în care amândoi pot să câştige.
•Dragostea este spaţiul şi timpul măsurate cu inima. – Marcel Proust
•Dragostea este un joc ciudat: sau amândoi câştigă sau amândoi pierd …
•Dragostea este un lucru simplu şi profund. Este un fapt de viaţă, nu o iluzie.
•Dragostea îi arată omului cum ar trebui el să fie. Când iubeşti, descoperi în tine o nebănuită bogăţie de tandreţe şi duioşie şi nici nu-tţ vine să crezi că eşti în stare de o astfel de dragoste . – A. P. Cehov
•Dragostea marchează triumful imaginaţiei asupra inteligenţei.
•Dragostea nu e oarba, ea doar nu spune ceea ce vede.
•Dragostea nu intreabă " Cat trebuie sa fac?", ci "Ce trebuie sa fac?"
•Dragostea poate fi minunată, dar de asemenea poate fi foarte destructivă. Ea poate face oamenii să mintă, să înşele sau chiar să omoare. – Dave Barry
•Dragostea vindecă oameni – pe cei ce o daruiesc, dar şi pe cei ce o primesc. – Karl Menninger
•Dragostea, cea adevarată, face toate intenţiile onorabile.
•Dragostea, sub toate formele ei, este drumul unic care duce spre puritatea morală. – P. Lescot
•Iadul este un loc, un timp, o stare a conştiinţei, în care nu este nici un fel de dragoste. – Richard Bach
•Iadul înseamnă să nu mai iubeşti niciodată. – Georges Bernanos
•În dragoste nu este nici împărtire, nici măsura.
•În general vorbind, este mult mai uşor să iubeşti toată omenirea decât pe vecinul de alături.
•Îndrăgostirile sunt ca vărsatul de vânt: formele cele mai grave apar la oamenii mai în vârstă.
•Inima cunoaste raţiuni pe care raţiunea nu le cunoaste.
•Iubim să fim îndrăgostiţi, acesta este adevărul. – W.M. Thackeray
•Dorul este focul care arde speranţele, dorinţele, durerile.iar cenuşa care rămâne reprezintă amintirile. – Octavian Paler
•Dorul e rezumatul perfect a ceea ce contează cu adevărat în viaţa ta. - Mihaela Radulescu
•Dorul este heraldul inefabilului românesc. – Vasile Ghica
•Dorul, această stare de beţie a depărtărilor. Emilia Hirbea